Zdjęcie obiegło media. Zachowanie Afganki zaraz po wyjściu z samolotu

2764

Zdjęcie afgańskiej rodziny przybywającej na lotnisko w Belgii obiegło cały świat. Spontaniczne, radosne pląsy ewakuowanego dziecka podsumował w krótkich słowach były premier Belgii. "Właśnie tak wyglądają ludzie, których przyjmuje się z Afganistanu" napisał.

Zdjęcie obiegło media. Zachowanie Afganki zaraz po wyjściu z samolotu
Zdjęcie obiegło cały świat. (Twitter.com)

Zdjęcie podskakującej dziewczynki na belgijskim lotnisku błyskawicznie obiegło sieć. Na twarzy małej Afganki wyraźnie rysuje się uśmiech. Przed nią idzie ojciec z młodszym dzieckiem i matka. Na swoim Twitterze fotografię udostępnił również były premier Belgii Guy Verhofstadt.

Tak się dzieje, gdy chronisz uchodźców - podpisał krótko Verhofstadt.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Autorem zdjęcia jest fotograf Reuters Johann Gero. Zostało wykonane na lotnisku wojskowym Melsbroek niedaleko Brukseli w Belgii. Rodzina ta ewakuowała się z Afganistanu. Do Belgii przyjęto 1400 osób z kraju okupowanego przez talibów.

Kraje, które wysyłają swoje samoloty do Kabulu, w ciągu ostatnich kilku dni ograniczyły liczbę lotów ze względu na ryzyko ataków terrorystycznych. W czwartkowych zamachach zginęło ok. 100 osób na lotnisku w Kabulu. Rząd USA ostrzegł również, że spodziewa się prób kolejnych ataków. Terminem opuszczenia Afganistanu przez US Army mija 31 sierpnia.

Zobacz także: Apel Afgańczyków mieszkających w Polsce. "Uratujcie nasze rodziny"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić