Kto się nie zaszczepił, będzie musiał płacić za leczenie COVID-19

428

W Polsce trwa dyskusja na temat wprowadzenia obostrzeń dla osób niezaszczepionych. Tymczasem w Singapurze wprowadzono prostą zasadę: kto się nie zaszczepił, a zachoruje, będzie musiał zapłacić za leczenie COVID-19.

Kto się nie zaszczepił, będzie musiał płacić za leczenie COVID-19
Nie leczyłeś się, nie masz prawa do darmowego leczenia COVID (Forum)

Ograniczenia dla niezaszczepionych coraz odważniej wprowadzają kolejne kraje europejskie. Zdecydowały się na to Austria, Bułgaria, Grecja, Francja, Włochy czy Holandia. Osoby niezaszczepione nie będą mogły wejść do kawiarni, restauracji czy salonów fryzjerskich.

Nad podobnymi rozwiązaniami debatuje się w Polsce, jednak prawdopodobnie do nich nie dojdzie. W piątek premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że restrykcje i kary wprowadzane na zachodzie Europy są "mało skuteczne".

Inny pomysł z Singapuru proponuje główny korespondent Biura Polskiego Radia w Pekinie Tomasz Sajewicz. Plan nie dotyczy jednak restrykcji jak we Włoszech czy Francji, ale związany jest z bezpłatnym leczeniem.

W Singapurze osoby, które zadeklarowały, że nie będą się szczepić na Covid-19 nie mają prawa do bezpłatnego leczenia Covid-19. Proste! Do hejterów i "wolnościowców" - jak się nie szczepicie to się ubezpieczcie. Proste! - napisał na Twitterze.

Czwarta fala koronawirusa w Polsce

W poniedziałek 8 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7316 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Przypomnijmy, że do tej pory największą dzienną liczbę zachorowań potwierdzono w raporcie resortu zdrowia z 1 kwietnia: 35 251. We wtorek możemy spodziewać się około 12 tys. nowych przypadków.

Zobacz także: Migranci rozbili obóz na granicy Polski i Białorusi. "Nie mamy wody i jedzenia"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić