o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Która szczepionka jest najskuteczniejsza? Oto oficjalne dane

62
Podziel się

Ile osób zakaziło się koronawirusem po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19? Ile osób zmarło po zaszczepieniu się? Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało oficjalne dane.

Która szczepionka jest najskuteczniejsza? Oto oficjalne dane
Szczepienie przeciw COVID-19 (Getty Images)
bEEuIrit

Przedstawiciele resortu zdrowia przedstawili dane dot. osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 i tych, którzy zmarli z powodu COVID-19, mimo podania szczepionki. Jasno z nich wynika, że do 18 maja w Polsce nie odnotowano żadnego zgonu po przyjęciu szczepionki.

Najniższy odsetek zgonów po szczepieniu udokumentowano po podaniu szczepionki Johnson & Johnson. Najwyższy natomiast po preparacie Pfizer BioNTech.

bEEuIriv

Warto jednak mieć na uwadze to, że informacje przekazane przez MZ są obarczone pewnym błędem. Jak podkreśla portal.abczdrowie.pl, wynika to z faktu, że dane są wyłącznie obserwacyjne.

To, że po Pfizerze wystąpiło najwięcej zgonów, wynika z faktu, że jest to szczepionka, którą zaszczepiło się najwięcej osób. Jej pierwszą dawkę przyjęło prawie 8 mln osób, czyli niemal połowa wszystkich, którzy się w Polsce zaszczepili. AstraZenekę przyjęło zaś niecałe 2,5 mln osób - wyjaśnia wspomniane źródło.

Koronawirus. Zgony i zakażenia po szczepieniu

Łącznie po szczepieniu zgon nastąpił u 0,011 proc. osób bez chorób współistniejących i u 0,036 proc. pacjentów, którzy mieli takie choroby.

bEEuIriB

Do zakażeń dochodziło między dziewiątym a osiemnastym dniem od szczepienia. Ekspertów to nie dziwi. Podkreślają, że w tak krótkim czasie organizm nie jest w stanie wytworzyć pełnej odpowiedzi immunologicznej.

Generalnie jednak zakażenie następowało jedynie u 0,70 proc. osób zaszczepionych. Jeżeli chodzi o statystyki uwzględniające dwie dawki, to najwięcej osób zachorowało na COVID-19 po przyjęciu Pfizera (0,32 proc.)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEuIriW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(62)
ABC
4 miesiące temu
żadna bo to nie są szczepionki?
????
4 miesiące temu
Najskuteczniejsza jest ta nie podana, ciekawe dlaczego jest dalej tyle zgonów przy niewielu zarażonych??
aktor garnek
4 miesiące temu
czekamy raczej na te nieoficjalne.
bEEuIriX
Franz
4 miesiące temu
Reklama J&J droga jest na o2 ?
daswea
4 miesiące temu
pamietacie ufajcie tylko sobie , ale ja coś dodam od siebie ze nie wierze wszelkim mediom takich jak tutaj naprzyklad bo moze tak byc ze zaplacili tutaj pieniadze zeby siac propagande zeby zaszczepili sie J bo J nie zszedł a pfizer poszly jak swieze buleczki
Mmm
4 miesiące temu
Klamstow u nas w DPS zmarło kilka osób w tym jedna z pielęgniarek i walka jest z personelem bo dyrcio nie chce zgłaszać oczywiście teraz umierają tylko że staroś, albo ja covid co jest ściema. Nauczyciele również umierali po szczepionce ile już lekarzy bądź pielęgniarek padła już nie mówię o osobach mniej znanych klamsto
Hermana
4 miesiące temu
Lekarz ci nie powie o skutkach ubocznych,bo od każdego zaszczepionego ma kasę,pielęgniarka też,firma farmaceutyczna a jakże...Jestem pielęgniarką,nie wierzącą,ale jakiś wewnętrzny hamulec blokuje u mnie uczestnictwo w tym eksperymencie. Nie potrafię zachwalać tego eliksiru i zarabiać na tym procederze,chociaż zspłata kusząca.
kowidian
4 miesiące temu
my kowidianie domagamy sie 6 dawek !!!!!!!!
RedPill
4 miesiące temu
Tak na prawdę,to tylko Sokrates i blondynki są najbardziej uczciwe:,,Wiem,że nic nie wiem,,...
Ydiota
4 miesiące temu
Szczepionka 50-siądka , powtórzona 10 razy ,dobra na stres i inne urazy !!!!!
STOP KŁAMSTWU...
4 miesiące temu
Przestańcie kłamać!!! To nie są wiarygodne statystyki!!!
tesa
4 miesiące temu
Informacje z d.... wziete. Posluchac co mowia ci co dokladnie wiedza kto, gdzie i kiedy zarl to statystyki by byly inne, tyle ze nie sa zglaszane i publikowane.
ROZSĄDEK
4 miesiące temu
Bez względu na to czy jesteś za czy przeciw to zdrowy rozsądek podpowiada żeby odczekać 3 lata aby poznać skutki eksperymentu medycznego.W końcu dowiemy się ilu i dlaczego zmarło i jak wygląda rozmnażanie się człowieka-pamiętaj że nie bez powodu się tak śpieszą,muszą bać się konsekwencji.
bEEuIriP
Mic
4 miesiące temu
Znawców od wszystkiego nie brakuje jak tylko jest okazja żeby wylać z siebie dogłębną wiedzę w zakresie skutecznosci szczepionek ,jak przyjdzie zmierzyć się z covidem od razu na pewno będą wiedzieć co robić..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić