Ktoś wyciął Rosjanom numer. Pokazano zdjęcia z Jekaterynburga

Niezidentyfikowana osoba w bardzo śmiały sposób sprzeciwiła się działaniom rosyjskiej armii w Ukrainie. W co najmniej dwóch miejscach w Jekaterynburgu pojawiły się niebiesko-żółte flagi, które namalowano pod osłoną nocy.

Ktoś wyciął Rosjanom numer. Pokazano zdjęcia z Jekaterynburga
Flagi ukraińskie w Jekaterynburgu (Getty Images, Twitter)

Wielu Rosjan nie zgadza się ze zbrodniczymi działaniami Władimira Putina w Ukrainie. W pierwszych dniach inwazji widać było ten sprzeciw. Na ulicach największych miast pojawiły się protesty, jednak policja skutecznie je tępiła. Strach przed ogromnymi konsekwencjami dla uczestników manifestacji spowodował, że te przestały być organizowane. Nie zmienia to jednak faktu, że spora część społeczeństwa chce wycofania wojsk z terenów Ukrainy.

Pomimo widma konsekwencji, niektórzy protestują, nawet jeśli są to protesty symboliczne. Przykład takiego działania był doskonale widoczny w Jekaterynburgu. Niezidentyfikowany sprawca pod osłoną nocy namalował farbami w sprayu flagi Ukrainy na dwóch elementach architektury. Zapewne była to forma sprzeciwu wobec zbrodniczych działań wojennych Putina na terenie Ukrainy.

O sprawie donosi portal Nexta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie wiadomo, jakiej narodowości była osoba, która namalowała flagi. Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Rosyjskie służby dowiedziały się jednak o całym zamieszaniu dopiero po fakcie, dlatego nie udało się im złapać autora malunków. Do podobnych zdarzeń dochodziło już w innych częściach kraju.

Rosjanie są zmanipulowani

Władimir Putin dokonał inwazji na Ukrainę, ale ze względu na propagandowe działania Kremla zwykli mieszkańcy Rosji nie otrzymują prawdziwych informacji na temat agresji reżimu. Państwowe rosyjskie media przedstawiają wojnę nie jako inwazję, tylko "operację specjalną".

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić