Jan Manicki
Jan Manicki| 

Kukiz opublikował mema z o. Rydzykiem i Obajtkiem. Fani padli ze śmiechu

2

Polska żyje sprawą prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który w bardzo krótkim czasie dorobił się ogromnego majątku. Do sprawy odniósł się Paweł Kukiz, zamieszczając w mediach społecznościowych żartobliwą grafikę.

Kukiz opublikował mema z o. Rydzykiem i Obajtkiem. Fani padli ze śmiechu
Paweł Kukiz śmieje się w mediach społecznościowych z afery z majątkiem Daniela Obajtka (AKPA)

Nie ustają publikacje medialne na temat Daniela Obajtka. Prezes polskiego giganta naftowego oskarżany jest o szereg nieprawidłowości. Miały one mieć miejsce w dalszej przeszłości, gdy był wójtem Pcimia, ale również wtedy, kiedy zaczął już pełnić stanowisko szefa Orlenu.

Kukiz śmieje się z Obajtka. Wrzucił mem z Rydzykiem

Do kwestii majątku Daniela Obajtka odniósł się w poniedziałek w mediach społecznościowych Paweł Kukiz. Na swoim profilu na Facebooku polityk zamieścił mem. Żartobliwie porównał imperium finansowe o. Tadeusza Rydzyka do możliwości finansowych Daniela Obajtka, na które wskazuje autor grafiki.

To nawiązanie do pojawiających się co i rusz w mediach doniesień na temat majątku dyrektora Radia Maryja. Zdaniem analityków, fundacja założona przez duchownego Lux Veritatis odnotowuje ogromne wpływy z wpłat wiernych.

Obajtek? Ten mikroprzedsiębiorca? – pyta na grafice o. Tadeusz Rydzyk.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kukiz'15 ramię w ramię z PiS-em? "Będą trwały rozmowy"

Lider Kukiz 15 miał w ubiegłym tygodniu rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim o tzw. Nowym Ładzie. To nowy program gospodarczy PiS-u związany z pandemią koronawirusa. Ma zostać oficjalnie zaprezentowany w sobotę 20 marca.

Rozmowy Kukiza z Kaczyńskim dotyczyć miały także daniny solidarnościowej od mediów. Miałaby ona zostać przeznaczona na wsparcie dla pracowników kultury. Ugrupowaniu Kukiza zależy również na poparciu projektów ws. sędziów pokoju czy ustawy antykorupcyjnej.

Ustaliliśmy, że dalej będą trwały rozmowy o konkretnych projektach. Moje są znane, PiS ma przedstawić swoje. Zawsze dla mnie kluczowe są postulaty, a nie rozgrywki klanowe, ale można skorzystać z tych rozgrywek, aby przeforsować swoje postulaty, aby w przyszłości takich rozgrywek już nie było – podsumował rozmowy Kukiz, cytowany przez PAP.

Obejrzyj także: Kaczyński, Ziobro, Gowin, Bielan i Kukiz. "Mogę sobie wyobrazić taką koalicję"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić