Kurski dostał list od prezydenta. Domaga się przeprosin

247

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, oburzył się po materiale TVP3 Opole. Dotyczył on Przedmieścia Oławskiego, które zostało przedstawione w mało korzystnym świetle. W tej sprawie skierował list do prezesa telewizji publicznej.

Kurski dostał list od prezydenta. Domaga się przeprosin
Jacek Kurski (AKPA, AKPA)

Jacek Kurski otrzymał list od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i raczej nie będzie zadowolony z otrzymanej korespondencji. Mowa o serii "Mroczne Dzielnice" emitowanej na TVP3 Opole. W jednym z odcinków pojawiło się wrocławskie osiedle Przedmieście Oławskie zwane też "Trójkątem Bermudzkim".

W programie poinformowano, że w tej części Wrocławia panuje bieda, alkoholizm i przestępczość. Można było usłyszeć, że to "wylęgarnia przestępczości, patologii, rozpasanego kibolstwa".

Wysyłanie w świat przekazu, że jakoby to wrocławskie osiedle jest siedliskiem zła, patologii oraz środowiskiem wybitnie kryminogennym to nic innego jak stygmatyzacja i szkalowanie mieszkańców tej części naszego miasta - pisze prezydent Wrocławia.
(...) twórcy "dokumentu" kierowali się wyłącznie zamierzchłą historią i od dawna już nieaktualną złą sławą Przedmieścia Oławskiego, kompletnie nie dostrzegając ogromu prac wielu ludzi i jednostek miejskich, ale przede wszystkim samych mieszkańców, dzięki którym osiedle zyskuje nową jakość - zauważa prezydent miasta.

Sprawę zgłoszono też do Rady Etyki Mediów, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych. Jacek Sutryk prosi o analizę rzetelności odcinka. Od Kurskiego Sutryk domaga się oficjalnych przeprosin skierowanych do mieszkańców dzielnicy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Śmierć 30-latki z Pszczyny. Poruszający komentarz Nowackiej
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić