Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Pszczyna. Śmierć ciężarnej 30-latki. Przyjaciółka zmarłej zabrała głos

52
Podziel się:

Nie cichną kontrowersję wokół śmierci 30-latki z Pszczyny (woj. śląskie). Pani Iza miała umrzeć w wyniku wstrząsu septycznego po obumarciu płodu. Winą za tragedię obarczono wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Głos w sprawie zabrała przyjaciółka zmarłej.

Pszczyna. Śmierć ciężarnej 30-latki. Przyjaciółka zmarłej zabrała głos
Przyjaciółka zmarłej pani Izy z Pszczyny zabrała głos na temat tragedii (zdjęcie ilustracyjne) (PAP, Grzegorz Michałowski)

O tragedii opinię publiczną poinformowała Jolanta Budzowska. Radczyni prawna reprezentuje rodzinę zmarłej 30-latki, podkreślając, że do śmierci pani Izy przyczynił się zeszłoroczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Ponieważ lekarze mieli czekać, aż dojdzie do obumarcia płodu, pacjentka zmarła w wyniku wstrząsu septycznego.

I rodzina, i ja jesteśmy przekonani, że pani Izabela mogła żyć, a jej śmierć była przede wszystkim wynikiem niewłaściwego postępowania leczniczego w szpitalu. (...) Sama pacjentka miała silne przekonanie, że jedyne, co stoi na przeszkodzie, żeby szybciej interweniować, to obawy lekarzy przed nielegalną aborcją – mówiła Jolanta Budzowska w TVN24.

Śmierć 30-latki z Pszczyny. Przyjaciółka zmarłej pani Izy zabrała głos

Przyjaciółka 30-latki postanowiła opublikować na Facebooku wpis, w którym wspomina zmarłą. Obie panie znały się jeszcze z czasów szkolnych.

Pozwólcie, że opowiem wam o Izie, lub, jak ją nazywaliśmy, o Osie. Nie bała się nikogo. Była silną, piękną i inteligentną dziewczyną. Pierwszą dziewczyną, która pokochała i zaakceptowała mnie taką, jaką jestem. Razem niczego się nie bałyśmy; chodziłyśmy po ciemku w lesie, zdejmowałyśmy ubrania, śpiewałyśmy i tańczyłyśmy, jakby nic innego się nie liczyło – napisała przyjaciółka zmarłej na Facebooku.

Przyjaciółka zmarłej podkreśliła, że pani Iza była nie tylko dobrą przyjaciółką, lecz także troskliwą żoną, matką i córką. Wyraziła nadzieję, że tragiczna historia 30-latki przyczyni się do zmiany świata na lepsze.

Wszyscy ją kochali. Zawsze sprawiała, że ​​wszyscy się uśmiechali. Iza była dobrą przyjaciółką, kochającą żoną, troskliwą matkę, ukochaną córką oraz pełną pasji fryzjerką w naszym mieście. (...) Dziś dzielimy się jej historią ze światem, ponieważ na to zasługuje. Ponieważ nie może się bronić i mamy nadzieję, że jej historia coś zmieni – pisała przyjaciółka zmarłej (Facebook).
Zobacz także: Zobacz też: Rozmawiała z posłanką PiS. Gorzkie słowa Nowackiej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
SZOK
7 miesięcy temu
Zadna ustawa nie zabroni ratowac życia ,które jest do uratowania to przysiega lekarza nakazuje!!!to haniebne zaniedbanie lekarza i personelu 21 wiek i umierac w męczarniach!!!co za lekarz nie wie kiedy zycie jest zagrozone???? to nie powinien byc lekarzem!!!!
Marzena
7 miesięcy temu
Ja nie rozumiem jednego. Babka w 28 tygodniu ciąży zaczyna rodzić. Odchodzą jej wody. Dlaczego z mety założono aborcję żywego lub martwego płodu? Przecież można było zrobić natychmiastową cesarkę, nawet jakby szanse na przeżycie dziecka były niemal zerowe. Przecież odejście wód płodowych nie świadczyło o śmierci płodu. A stwierdzone wcześniej jego wady nie przekreślały wydobycia go na świat, kiedy jeszcze żył.
Nemeczek
7 miesięcy temu
To nie wyrok TK ją zabił, tylko bezduszne konowały w szpitalu!!!
Lusia
7 miesięcy temu
Jako osoba posiadająca empetie jestem wstrzasnieta brakiem prawa do aborcji własnego dziecka i prawa eutanazji rodziców (teściów też)
Gość
7 miesięcy temu
Że... Biegały po lesie bez ubrań spieway czy ta przyjaciółka, jest normalna udawały wiedźmy
KACZOGROD
7 miesięcy temu
TO TYLKO JEDEN NAGLOSNIONY PRZYPADEK OFIARY PRAWA ANTYABORCYJNEGO. ILE JEST O KTORYCH NIE WIEMY?!
john
7 miesięcy temu
Ciekawe jak niektorzy zachowali by sie na miejscu lekarzy.Nikt by nie chcial pojsc do cienia.
Holly Yarosła...
7 miesięcy temu
przez ten rząd, ludzie padają jak muchy w imię boga, kto na nich głosował? przecież takiej niekompetencji rządzących to już nawet najstarszy najmro na pomorzu nie pamięta
Sonka
7 miesięcy temu
Kaczynski chce Polski z dziecmi z ciezkimi wadami i z dziecmi - sierotami, ktorych matki umarly przez patologiczne ciaze, odbierajace im zycie. Przez zaszczutych chora ustawa lekarzy.
gwiazdka
7 miesięcy temu
W Pszczynie zawsze czeka się na ostatnią chwilę, nic tu nie ma do niczego wyrok TK, leżąc tam co wizytę miałam inną diagnozę i zalecenia, od ciąży pozamacicznej po czyszczenie po promieniu, którego defakto nie było mój syn jest zdrowy i żyje.
Starszak
7 miesięcy temu
Psychopaci przy pomocy innych psychopatów meblują nam życie (czasem śmierć). Następnym razem skorzystajmy ze swoich praw wyborczych i zagłosujmy mądrzej. Nie tylko dla kilkuset złotych za swoją duszę. Przede wszystkim po to, żeby żyło się lepiej nam, ale w ogromnej mierze naszym dzieciom oraz wnukom.
Patriota
7 miesięcy temu
***** lekarzy, szczególnie z Pszczyny !!!
George
7 miesięcy temu
Kiedy przestanie się używać publicznie słowa matka. Rodzic i to wszystko
johan
7 miesięcy temu
teraz lekarze odpowiedzialni za leczenie pani Izy do aresztu. Tam nauczą się empatii i może przypomną sobie co znaczy "primum non nocere"
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić