aktualizacja 

Łabędzie przymarzły do jeziora. Na pomoc ruszyli strażacy

3

Służby otrzymują kolejne zgłoszenia o łabędziach przymarzniętych do lodu. Strażacy bez wahania ruszają im na ratunek. Dzięki temu udało się uratować wiele ptaków. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Łabędzie przymarzły do jeziora. Na pomoc ruszyli strażacy
Strażacy ratują przymarznięte do lodu łabędzie (Ochotnicza Straż Pożarna w Goszczu)

W poniedziałek 27 grudnia po godz. 15:30 patrolujący policjanci zauważyli na jeziorze Niedackie w miejscowości Twardy Dół (woj. pomorskie) 11 przymarzniętych do lodu łabędzi. Na miejsce przyjechali strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i OSP Zblewo. Dzięki szybkiej interwencji wszystkie ptaki zostały uwolnione całe i zdrowe.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Strażacy ratują łabędzie

W niedzielę 26 grudnia podobną akcję ratunkową zorganizowano w Kraśniku (woj. lubelskie). Po godz. 13 mieszkańcy zauważyli na Zalewie Kraśnickim trzy łabędzie, które przymarzły do lodu. Strażacy pomogli im się uwolnić.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Tego samego dnia uratowano łabędzia, który przymarzł do lodu w stawie w Kuźni Goszczańskiej (woj. dolnośląskie). Jak podaje TVN24, ptak był wycieńczony i miał uszkodzone skrzydła. Strażacy uratowali go, ogrzali i przewieźli do lecznicy weterynaryjnej w Twardogórze.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zobacz także: USA. Strażacy jechali na interwencję. Sami potrzebowali pomocy

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić