o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Lawina nowych zakażeń koronawirusem w Brazylii. Reakcja USA do przewidzenia

90
Podziel się

Brazylia stała się w sobotę drugim państwem na świecie, zaraz po Stanach Zjednoczonych, pod względem liczby osób zakażonych koronawirusem. Z tego powodu Biały Dom zadecydował na poważne ograniczenie możliwości podróżowania z tego kraju do USA.

Biały Dom ogranicza możliwość podróży z Brazylii do USA
Biały Dom ogranicza możliwość podróży z Brazylii do USA (Getty Images)
bELzPMuZ

W niedzielę poinformowano o kolejnych ograniczeniach podróży ze strony Stanów Zjednoczonych. Prezydent Donald Trump zdecydował o wprowadzeniu zakazu wjazdu cudzoziemcom przybywającym z Brazylii, która jest druga po USA pod względem liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa. Wcześniej zakazał już wstępu podróżnym z Chin, Europy, Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz, częściowo, z Iranu.

Wiadomo już, kiedy wejdą w życie nowe ograniczenia. Ambasada USA w Brazylii poinformowała, że stanie się to 28 maja. Zakaz podróżowania nie będzie dotyczył posiadaczy zielonych kart, bliskich krewnych obywateli USA i członków załóg samolotów.

Zobacz także: Masowe groby w Brazylii. Dramatyczna sytuacja w związku z COVID-19

bELzPMvb

Prezydent Brazylii Bolsonaro bagatelizował znaczenie pandemii. Sądził, że zamykanie firm i wydawanie zaleceń pozostawania w domu w końcu doprowadzi jedynie do zniszczenia gospodarki. Bolsonaro zwolnił także swojego pierwszego ministra zdrowia za to, że działał przeciwko niemu i popierał ograniczenia wprowadzone przez gubernatorów Brazylii. Jego drugi minister podał się również do dymisji.

Tymczasem liczba przypadków w Brazylii nadal rośnie. Szczególnie dramatyczna sytuacja występuje w biednych regionach. Wiele ludzi umiera samotnie w domach z powodu braku miejsc w przepełnionych szpitalach, w kraju powstają także olbrzymie masowe groby przeznaczone dla ofiar COVID-19.

bELzPMvh

W Brazylii jest już ponad 360 tys. przypadków COVID-19. Eksperci uważają jednak, że dane są zdecydowanie zaniżone z powodu niewystarczających badań. Ministerstwo zdrowia zgłosiło także ponad 22,6 tys. zgonów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELzPMvC
KOMENTARZE
(90)
Silva
rok temu
A co z lekiem na Covid-19 o którym chwalił się prezydent Brazylii ze jest w 94% skuteczny i go maja w posiadaniu????!!!!
Jacek
rok temu
W Brazyli co roku codziennie średnio umiera 3700 ludzi przestańcie dalej manipulować w Europie wam nie wyszło w USA ( gdzie za dopisanie covid do zgonu lekarz dostaje 13 tys dol) też to żeście na Brazylie się przerzucili gdzie prezydent nie poddał się dyktaturze NWO.Statystyki wystarczy poczytać w kwietniu 2020 zmarło 3000 mniej Polaków niż przed rokiem .Polecam Phil Konieczny na YouTube
patolog
rok temu
Ciekawe przedstawienie, już tam byli ciekawscy, trumny są puste.
bELzPMvD
misio
rok temu
Zapomnijcie o szczepionce. Nie ma szczepionki i nie będzie, na zwykłą grypę co roku dziesiątki tysięcy ludzi umiera na skutek powikłań z nią związanych a Wy wymagacie cudownego leku na wirus, który nie był wcześniej badany a który teraz zbiera śmiertelne żniwo. Podobnie było z SARS, MERS, świńską, ptasią grypę i chorobę wściekłych krów. Koncerny farmaceutyczne, biznesmeni i inni lordowie twierdzili, że wynajdą szczepionkę już wtedy. Od epidemii SARS minęło już ponad 10 lat a szczepionki nie ma ... bo i być nie może. Jeszcze miesiąc temu "mądre głowy" twierdziły, że wirus ten nie lubi wysokiej temperatury i sam zginie śmiercią naturalną, tak się nie stało - wręcz przeciwnie ma się całkiem dobrze co do wodzi tylko tego, że od lat krąży on w powietrzu, a teraz tylko sobie przypomniał. Mam swoje zdanie w temacie tej epidemii i uważam, że wszystko to jest rozdmuchanym balonikiem stworzonym przez elity finansowe. Fakt jest taki, SARS CoV-2 istniał znacznie wcześniej, teraz tylko zmutował i stał się bardziej odporny na środowisko, ludzie natomiast są coraz słabsi, karmieni chemią, sterydami i Bóg jeden wie czym jeszcze. Według danych zamieszczonych na stronach www bezpośrednio odpowiedzialnym za śmierć Cov2 jest tylko w 0.04% przypadkach (taki sam odsetek umiera w wyniku zwykłej grypy), reszta to śmierć w wyniku powikłań. USA, Wielka Brytania - kraje o największym stopniu otyłości na świecie, Chiny - ludzie wyczerpani z powodu ciągłej presji i bardzo zanieczyszczonego środowiska, Brazylia i jej niesławne fawele - dzielnice biedy gdzie medycyna nie dociera, Rosja - bieda na każdym kroku, jak tam nie zapłacisz za opiekę lekarską z własnej kieszeni to zapomnij że w szpitalu Cię wyleczą, Włochy - starzejące się społeczeństwo, Hiszpania - organizmy ludzi tam mieszkający podobnie jak w Brazylii czy we Włoszech nie znają wirusa grypy. Cała ta "Pandemia" dowodzi tylko jednego, ludzie w pogoni za milionami niszczą środowisko, niszczą samych siebie.
Woolf
rok temu
Brazylijskie klamstwo.Ale niedlugo zrobimy z nimi porzadek.
hasger
rok temu
Przynajmniej zmniejszy się ilość biednych w kraju...
Kmal
rok temu
Ten scenariusz już znamy z innych miejsc! Czy ludzie nadal się na niego dają nabrać?
Kulawego
rok temu
Tam wyslac!
miu
rok temu
TOTALNA BZDURA !!!!!To nieprawda !!!!!
jazmig
rok temu
Nie wierzcie w te bzdury. Takie same brednie pisali o Włoszedh i Brazylii, a okazało się, że zmarło tam mniej ludzi niż w latach poprzednich. Też pokazywali mnóstwo trumien rzekomo w szpitalu, a to było zdjęcie sprzed 2 lat hangaru, w którym złożono trumny ze zwłokami ofiar katastrofy statku z imigrantami.
eds
rok temu
U nich protesty żeby zamrozić gospodarkę a u nas żeby odmrozić. Hmm.. Może to o klimat chodzi?
Bakulinski G
rok temu
Średnio w miesiącu w Brazylii umiera około 111658 osób. Na Covid umarło średnio w miesiącu, w 5 miesięcznym okresie pandemii, 4704 osób. Artykuł nie przedstawia prawdopodobnych informacji, a jedynie spekulatywne poglądy nie mające charakteru relatywnego.
SHC014
rok temu
W Wuhan Institute of Virology przy współpracy z amerykanami prowadzona badania w których połączono wirus nietoperza SHC014-CoV z ludzkim wirusem SARS-COv - wynik ekperymetu wirus atakuje ludzkie komórki, badania ogólnie dostępne w internecie, zostały potępione przez innych naukowców, co tym razem zrobiono w Wuhan Institute of Virology??? A może to jednak targ rybny jest źródłem zarazy, a to że tam jest lab gdzie się mutuje wirusy nietoperzy z SARS-Cov to zbieg okoliczności, osądźcie sami
bELzPMvv
bacA
rok temu
Bolsonaro to taki brazylijski ChaczyKuj.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić