Lech Wałęsa o swoim stanie zdrowia. "Na parę dni się uratowałem"

361

W ostatnim czasie Lech Wałęsa musiał udać się na leczenie do jednego z gdańskich szpitali. Były prezydent otwarcie mówi o swoich problemach zdrowotnych. Zdradził, dlaczego musiał poprosić o pomoc lekarzy i jak się obecnie czuje.

Lech Wałęsa o swoim stanie zdrowia. "Na parę dni się uratowałem"
Lech Wałęsa opowiedział o swoich problemach zdrowotnych. Z jakimi dolegliwościami zmaga się były prezydent? (AKPA, EUZEBIUSZ NIEMIEC)

Jak przyznał Lech Wałęsa, trafił do szpitala z powodu stopu cukrzycowej. Jak informował jego syn, stan zdrowia byłego prezydenta okazał się na tyle poważny, że lekarze rozważali amputację.

Lech Wałęsa – stan zdrowia. Były prezydent był w szpitalu

Lech Wałęsa uspokaja opinię publiczną, że na razie lekarze zdołali "uratować" jego stopy i amputacja nie jest konieczna. Były prezydent nie kryje nadziei, że dzięki wysiłkowi specjalistów zdoła przeżyć jeszcze kilka lat.

Było zdrowie i nie ma. Zbliżam się do osiemdziesiątki. Na parę dni się uratowałem, a co będzie dalej, to zobaczymy, jeśli chodzi o moje stopy. Na razie je ocaliłem. Jest opatrunek, przyglądamy się, co będzie dalej się z nimi działo – relacjonował Lech Wałęsa w rozmowie z Se.pl.
Zobacz także: Zobacz też: Lech Wałęsa zapytany o PiS. Były prezydent długo odpowiadał

Lech Wałęsa czuje się na tyle dobrze, że jest w stanie pojechać do Niemiec, gdzie ma wystąpienie. Podkreśla, że w trudnej sytuacji może cały czas liczyć na wsparcie swojej żony, Danuty. Jednocześnie zdradził, że szpital opuścił na własne żądanie, ponieważ nie lubi spędzać czasu w tego typu placówkach.

Na razie w w najbliższą niedzielę będę w Niemczech, gdzie mam wystąpienie. (...) Przysięgaliśmy sobie do grobowej deski. Tak, żona mnie wspierała, ale szybko opuściłem szpital. Bo ja nie lubię szpitali, uciekam na własne żądanie – podkreślił Lech Wałęsa (Se.pl).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić