Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Legion cudzoziemski w akcji. Tak wyglądał atak na Rosjan

Podziel się:

W mediach społecznościowych nadal pojawiają się nagrania z wojny w Ukrainie. Najnowszy materiał zarejestrowany przez żołnierzy pokazuje atak na Rosjan. Wideo ukazuje akcję, w której udział biorą członkowie legionu cudzoziemskiego.

Legion cudzoziemski w akcji. Tak wyglądał atak na Rosjan
Wideo pokazuje atak z ukrycia (Twitter)

Ukraińcy nie poddają się w walce z armią Władimira Putina. Zbrodnicza inwazja Federacji Rosyjskiej trwa nieprzerwanie od 93 dni. Obrońcy kraju stawiają skuteczny opór najeźdźcom, dzięki czemu walki trwają znacznie dłużej niż zakładali okupanci. Dowodem na bohaterstwo Ukraińców są choćby nagrania wideo z frontu, które codziennie pojawiają się w mediach społecznościowych.

Na jednym z najnowszych nagrań żołnierze pokazali, jak wygląda atak z ukrycia. Internauci dzięki nagranemu materiałowi mogą zobaczyć, jak wygląda prawdziwa walka na froncie. Obrońcy Ukrainy skradają się po lesie, po wejściu w krzaki odpalone zostały pociski, którymi chciano zniszczyć rosyjskie transportery opancerzone BTR-80. Co ciekawe autorzy nagrania należą do legionu cudzoziemskiego. Na filmiku słychać, jak porozumiewają się między sobą w języku angielskim.

Ataki z ukrycia przynoszą ukraińskiej armii zamierzone skutki. Według ministerstwa obrony Ukrainy przez 93 dni trwania inwazji obrońcy ojczyzny zabili już 29 750 żołnierzy Władimira Putina. Siły Federacji Rosyjskiej poniosły również ogromne straty w sprzęcie. Od 24 lutego stracili m.in. 206 samolotów, 1322 czołgi, 3246 samochodów, czy 2226 ciężarówek i cystern. Statystyki te rosną każdego dnia.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić