Lekarz pokazał, jak wygląda po zdjęciu kombinezonu. Szokujący widok

460

Lekarz pracujący na oddziale covidowym w Indiach podzielił się w sieci zdjęciem prezentującym skutki wielogodzinnego noszenia kombinezonu ochronnego. Widok jest naprawdę zatrważający. W Indiach obecnie odnotowuje się najwyższy dobowy przyrost zakażeń na świecie.

Lekarz pokazał, jak wygląda po zdjęciu kombinezonu. Szokujący widok
Lekarz z Indii pokazał, jakie są następstwa wielogodzinnego noszenia kombinezonu. (Twitter, @Dr_sohil)

Zdjęcie Dr Sohila Makwana z Ahmedabad w Indiach obiegło sieć i zszokowało internautów na całym świecie. Lekarz pokazał, jak wygląda po wielogodzinnej zmianie w szpitalu, podczas której bez przerwy ma na sobie kombinezon ochronny PPE.

Lekarz po wielogodzinnej zmianie w szpitalu. Szokujący widok

Na fotografii widać, że lekarz po zdjęciu odzieży ochronnej jest kompletnie przemoczony potem. Makwana napisał na Twitterze o ogromnym obciążeniu pracowników służby zdrowia, związanym z walką z drastycznym wzrostem zakażeń koronawirusem w Indiach.

Pomimo przeciwności doktor stwierdził, że jest "dumny z tego, że może służyć narodowi" w tych trudnych czasach. Przy okazji lekarz namawia wszystkich dorosłych Hindusów do przyjęcia szczepionki. "To jedyne rozwiązanie" – twierdzi Makwana.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Koronawirus w Indiach. Dramatyczne dane

Koronawirus w Indiach rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. W ciągu ostatniej doby odnotowano tam ponad 400 tys. nowych zakażeń i ponad 3,5 tys. zgonów osób chorych na COVID-19. W tej chwili to najwyższy dobowy przyrost zakażeń na świecie.

W indyjskich szpitalach brakuje łóżek, respiratorów i tlenu. Personel medyczny często jest zmuszony pracować po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin bez przerwy. Miejsca brakuje także w krematoriach, a w stolicy buduje się dodatkowe stosy pogrzebowe.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić