Łódź. Tak wyglądała kolejka do punktu szczepień. Byliśmy tam

62

Nie trzeba się umawiać, wystarczy stanąć w kolejce i mieć e-skierowanie. Każdy chętny może zaszczepić się w majówkę w mobilnych punktach szczepień uruchomionych w 16 miastach. Sprawdziliśmy, jak to wygląda na łódzkim Zdrowiu.

Łódź. Tak wyglądała kolejka do punktu szczepień. Byliśmy tam
Ogromne kolejki do mobilnego punktu w Łodzi. (Zbiory prywatne)

Zazwyczaj "majówkę" spędzamy, odpoczywając. Z rodziną, przyjaciółmi, na świeżym powietrzu czy grillując. Ta tegoroczna jest jednak inna niż wszystkie - pojawiły się szczepionki na COVID-19 a wraz z nimi nadzieja na powrót do normalności.

Od 1 do 3 maja wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, mający aktywne e-skierowanie, będą mogli zaszczepić się w mobilnych punktach bez wcześniejszego umawiania się. Zostanie im podany jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

1 maja, godzina 11:00, Park Piłsudskiego na łódzkim Zdrowiu. Pomimo nieciekawych warunków atmosferycznych - ledwie 8 stopni Celsjusza i padający deszcz - w kolejce ustawiła się minimum setka Polaków.

Biorąc pod uwagę, że to majówka, pomysł z mobilnymi punktami wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Pomimo wielkiej kolejki wszystko wydaje się być dobrze zorganizowane i idzie zaskakująco sprawnie i profesjonalnie.

Na miejscu w pocie czoła pracują służby. Dostrzegliśmy m.in. ratownika medycznego, który liczył, ile jest osób oraz szukał takich, którym należy pomóc - seniorów czy niepełnosprawnych. Takie osoby prowadzone są na początek kolejki, by nie musieli w niej stać. Można dostrzec też policję i WOT.

Kolejka co i rusz się wydłuża. Atmosfera jest jednak świetna, a ludzie radośni i optymistyczni. Nikt nie narzeka, wszyscy chcą powrotu do normalności.

Znaleźli się też zapobiegliwi, którzy przewidzieli ciągnące się kolejki. Z tego też powodu wykazali się sprytem i wzięli ze sobą mobilne krzesełka.

Część ludzi boi się, że nie uda im się otrzymać szczepionki. W końcu tyle osób stoi w kolejce... Jedna pani zapytała nawet, czy szczepionek wystarczy dla wszystkich.

Mamy full - odpowiedział ratownik medyczny.

Takich mobilnych punktów powstało łącznie 16. Pierwsi chętni ustawili się przed nimi już w środku nocy.

Wygląda więc na to, że w ten weekend zaszczepi się mnóstwo Polaków. Powrót do normalności zatem jest tuż tuż... I oby nie była to tylko złudna nadzieja.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić