aktualizacja 

Leśnicy pokazali zdjęcie z Bieszczadów. Ten widok oznacza jedno

29

Złota polska jesień zawitała do parków i lasów. Dla miłośników spacerów i grzybów to idealny czas na poszukiwania leśnych skarbów. Niestety, jak donoszą Lasy Państwowe, w niektórych miejscach sezon na grzybobranie dobiega końca. Leśnicy pokazali zdjęcie z Bieszczadów.

Leśnicy pokazali zdjęcie z Bieszczadów. Ten widok oznacza jedno
Pokazali zdjęcie z lasu. "Zaczęło się..." (Facebook, Pixabay)

Choć do tej pory jesienna pogoda raczej rozpieszczała słońcem, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Tegoroczna jesień była wyjątkowo łaskawa jeśli chodzi o pogodę. Duża wilgotność zapewniła miłośnikom grzybów prawdziwe igrzyska. Niestety, ta dobra passa niebawem może się skończyć. Leśnicy zaprezentowali zdjęcie z bieszczadzkiego lasu. Na Facebooku Nadleśnictwa Baligród pojawiła się fotografia roślin, które dopadł przymrozek. "Zaczęło się..." - piszą internauci.

To koniec obfitego w całe wiadra grzybobrania? W niektórych regionach Polski w lasach pojawiają się pierwsze przymrozki. Przedstawiciele Lasów Państwowych z Baligrodu (woj. podkarpackie), zaprezentowali zdjęcie oszronionych kwiatów, paproci, pokrzyw czy gałęzi.

Przymroziło. W Rabskiej Dolinie -4 stopnie Celsjusza. I przeminie złota jesień - czytamy we wpisie.

Internauci są zasmuceni przymrozkami. Obawiają się, że niedługo zabraknie w lasach grzybów, które większość Polaków uwielbia zbierać. Inni cieszą się, że sezon na leśne skarby się zakończy i wreszcie będzie można odetchnąć od zdjęć zadziwiających znalezisk.

No zaczyna się nocny ziąb i grzybów nie będzie. Ale wygląda wspaniale.
Dobrze, że zmroziło. Może grzybów już nie będzie, a to ciągle się chwalicie wielkimi zbiorami. My na Podlasiu biegamy po lesie i nic.
Przymrozki i znikną piękne kolory, ale też będzie pięknie w pięknej dolinie.
U mnie dzisiaj też jest dominacja tego koloru.
I po grzybach...

- piszą ludzie w reakcji na post leśników.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Jadalne grzyby w zimie. Pokazał, co udało mu się znaleźć w lesie
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić