aktualizacja 

Leśnik aż ściszył głos. Gdy widzisz w lesie coś takiego, pamiętaj o jednym

97

Lasy Państwowe po raz kolejny zamieściły w mediach społecznościowych wideo, które wzbudziło zainteresowanie internautów. Tym razem leśnik Kazimierz Nóżka wytłumaczył im, co mają zrobić w przypadku napotkania zimą w lesie pewnych śladów.

Leśnik aż ściszył głos. Gdy widzisz w lesie coś takiego, pamiętaj o jednym
Leśnik opowiedział o śladach (Twitter, Lasy Państwowe)

Polscy leśnicy prężnie działają w mediach społecznościowych. Konta rozmaitych nadleśnictw budzą zainteresowanie internautów z całej Polski. Autorzy wpisów regularnie zamieszczają fotografie zwierząt i roślin oraz często dzielą się ciekawostkami. Te nieustannie zadziwiają odbiorców.

Tym razem na twitterowym koncie Lasów Państwowych pojawiło się wideo z Nadleśnictwa Baligród. Dobrze znany internautom Kazimierz Nóżka po raz kolejny wystąpił przed kamerą, aby podzielić się nowymi ciekawostkami. Tym razem miał do przekazania informacje dotyczące śladów, które można zaobserwować w lasach na śniegu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obajtek na "krótkiej liście" prezesa. "Człowiek wybitny"

Kazimierz Nóżka przekazał krótką lekcję, która może uratować komuś życie. Leśnik pokazał ślady niedźwiedzia na śniegu. Podkreślił, że nie wiadomo czy należały do drapieżnika, który wybudził się ze snu zimowego, czy jeszcze w niego nie zapadł. Bohater nagrania poradził, aby w tego typu sytuacji zrobić zdjęcie i oddalić się od miejsca. Nie wykluczył, że zwierze nie odeszło daleko tylko mogło obserwować go z okolicy. To właśnie dlatego mówił szeptem.

Jeżeli spotkacie takie świeże, bardzo świeże tropy zróbcie zdjęcie i oddalcie się z tego miejsca. Wydawać by się mogło, że poszedł gdzieś hen daleko, a może być tak, że jest w bliskiej odległości od nas i obserwuje - opowiedział Kazimierz Nóżka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wideo Lasów Państwowych wzbudziło zainteresowanie ze strony internautów. Jak zwykle komentujący podziękowali autorom nagrania za przekazanie kolejnej dawki wiedzy na temat polskich lasów.

Jesteście Wspaniali. Dzięki Wam dowiadujemy się dużo ciekawego o życiu w lesie - napisała internautka.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić