Agnieszka Potoczny-Łagowska| 
aktualizacja 

Poruszający widok. Tak wygląda grób Dariusza Gnatowskiego

195

"Jesteś w naszej pamięci" oraz "Kochamy, pamiętamy" – znicze z takimi poruszającymi napisami zdobią grób popularnego aktora Dariusza Gnatowskiego. Nie brakuje tu też świątecznego stroika z jodły oraz lampionów w kształcie choinek. Nieodżałowany Boczek ze "Świata według Kiepskich" spoczywa w rodzinnym grobowcu na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. O zmarłym pamiętają żona Anna, córka Julia, przyjaciele z teatru, a także fani.

Poruszający widok. Tak wygląda grób Dariusza Gnatowskiego
Dariusz Gnatowski zasłynął m.in. rolą Boczka w serialu "Świat według Kiepskich" (AKPA)

Aktor wcielający się w postać słynnego Arnolda Boczka trafił do szpitala w Krakowie 20 października 2020 roku w ciężkim stanie. Miał zapalenie płuc oraz problemy z oddychaniem. Pomimo dużych starań lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł tego samego dnia w lecznicy, mając zaledwie 59 lat. Później wyszło też na jaw, że był chory na COVID-19.

Gnatowski od lat walczył z otyłością i cukrzycą typu 2. O swojej chorobie mówił publicznie. Był współautorem książki "Dieta bez wyrzeczeń" promującej zdrowy styl życia. Założył również fundację Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja dla diabetyków. Miał wiele marzeń i planów. Wciąż aktywnie pracował.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dariusz Gnatowski o walce z cukrzycą

Grób Dariusza Gnatowskiego. Popularny aktor spoczywa w Krakowie

Jego nagła śmierć była prawdziwym szokiem, nie tylko dla rodziny, ale i dla fanów. Długo nie mogli pogodzić się z jego odejściem. 30 października 2020 roku w kościele na Skałce w Krakowie odprawiono mszę żałobną za zmarłego Dariusza Gnatowskiego. Ze względu na obostrzenia pandemiczne uczestniczyli w niej tylko najbliżsi.

Z kolei pogrzeb aktora odbył się 3 listopada 2020 roku na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie, czyli w mieście, z którym przez lata był bardzo związany. To właśnie tu studiował, mieszkał czy grał w teatrze. Podczas ceremonii urnę z prochami niosła jego żona Anna. Kobiecie towarzyszyła ich wspólna córka Julia. Gnatowski spoczął w rodzinnym grobowcu.

O grób aktora dba jego rodzina. Zawsze jest schludny i delikatnie przystrojony. Obecnie został lekko przysypany śniegiem. Widać jednak po ilości zniczy i kwiatów, że bliscy wciąż odwiedzają Gnatowskiego w miejscu wiecznego spoczynku.

Dariusz Gnatowski przyszedł na świat 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Wychował się w Zabrzu. W 1985 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Znany był nie tylko z roli Arnolda Boczka. Na swoim koncie miał liczne role teatralne i filmowe. Zagrał też w serialach tj. "Ekstradycja", "Pierwsza miłość" oraz "13 posterunek".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić