Lider Agrounii odpowiada Kaczyńskiemu. "Nie potrzebujemy reprezentacji z Żoliborza"

41

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak odpowiada na słowa prezesa PiS odnośnie nowego programu PiS dla wsi. Zarzuca mu m.in. brak zrozumienia dla sytuacji rolników. "Jest popłoch i kryzys".

Lider Agrounii odpowiada Kaczyńskiemu. "Nie potrzebujemy reprezentacji z Żoliborza"
Michał Kołodziejczak (PAP)

W sobotę w Przysusze został ogłoszony nowy program partii rządzącej dla wsi i rolników. Prezes PiS mówił wówczas "żaden diabeł nas nie zatrzyma". Teraz lider Agrounii postanowił odnieść się do słów Kaczyńskiego.

Odnośnie diabla, tak mi się przypomniało od razu, jak to usłyszałem, że ktoś niedawno stwierdził właśnie: "Michał, oni myślą, że ty jesteś taki diabeł" - powiedział Wirtualnej Polsce Michał Kołodziejczak, prezes Agrounii, zapytany o ocenę zapowiedzi polityków PiS.

Zdaniem Kołodziejczaka Kaczyński wprost odniósł się do problemów poruszanych przez organizację. Dodał też, że PiS "nieudanie stara się powtarzać po Agrounii".

Oni zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, co dzieje się teraz na wsi, jaki jest popłoch, kryzys i trudna sytuacja. Może gdyby było lżej, to te ich opowieści byłyby inaczej odebrane. A tak od razu widać, że nie czują prawdziwych potrzeb polskich rolników - wyznał.

Padły ostre słowa

Prezes Agrounii powiedział WP, że "polska wieś nie potrzebuje reprezentacji z Żoliborza". Wskazał również na błędy popełnione przy prezentacji PiS-u jako reprezentacji polskiej wsi. Chodzi m.in. o bezpieczeństwo żywnościowe czy żywność w przystępnych dla Polaków cenach. Michał Kołodziejczak stwierdził, że zabrakło mu w wypowiedziach z Przysuchy przeprosin.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić