o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Łódź podwodna zniknęła. Nowe niepokojące wieści

119
Podziel się

Reuters przekazał nowe informacje dotyczące poszukiwań zaginionej łodzi podwodnej w Indonezji. Niestety wieści te nie napawają optymizmem.

Łódź podwodna zniknęła. Nowe niepokojące wieści
Jednostka KRI Nanggala-402 (YouTube)
bEiqhMaJ

O zaginięciu łodzi podwodnej poinformował Reutersa szef wojsk w Indonezji. 21 kwietnia o 4:30 podczas ćwiczeń torpedowych zerwał się kontakt z wojskową jednostką. Ta była wtedy 96 km na północ od brzegu wyspy Bali. Na pokładzie przebywało 53 członków załogi. Krajowe władze wezwały Singapur i Australię do pomocy w poszukiwaniach zaginionych. Władze państw nadal jednak nie odpowiedziały.

Reuters poinformował o nowych ustaleniach w sprawie. Niestety indonezyjscy ratownicy w trakcie poszukiwań z powietrza natknęli się na wyciek ropy na wodzie. Znaleźli go w pobliżu miejsca, w którym łódź podwodna zanurkowała. Ślad ten może oznaczać uszkodzenie zbiornika paliwa lub być sygnałem od załogi.

bEiqhMaL

Indonezyjskie wojska nie wykluczają żadnego scenariusza. Analityk wojskowy Soleman Ponto powiedział, że jest za wcześnie, aby określić los łodzi podwodnej. Możliwe, że podczas statycznego nurkowania nastąpiła awaria zasilania, która spowodowała utratę kontroli. Okręt został zbudowany tak, aby wytrzymać ciśnienie na maksymalnej głębokości około 250 metrów.

Zobacz także: Awantura o program TVP. Piotr Zgorzelski mówi o "wojnie wewnątrz"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiqhMbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(119)
MPS
2 miesiące temu
Podkomisji Antoniego,rozwiąże zagadkę w mig
Loltr
2 miesiące temu
To był spisek tan była elita. Wyciek paliwa ? Na pokładzie była petarda z odpustu która zrobiła malutką dziurkę w baku, wielkosci igły do szycia.Po 60-70minutach nastąpiło rozszczelnienie i bum. Tyla w temacie.
Adam
2 miesiące temu
Dla zainteresowanych.. Widzę, że redaktorzy stracili zainteresowanie, więc uzupełniam... Aktualnie nie ma nowych informacji poza tą, że powietrza starczy uwięzionej załodze do soboty. Płyną tam jednostki ze specjalistycznym sprzętem z Australii i Indii, lecz spodziewane są na miejscu w niedzielę lub poniedziałek. Szanse na uratowanie ludzi są znikome. Prawdopodobnie kadłub znajduje się zbyt głęboko (500-700 metrów). Jeśli nie został nawet zgnieciony, to dotarcie do niego nic nie da. Leży zbyt głęboko, by sprzęt ratunkowy mógł działać sprawnie. Nie posiada poza tym śluzy ratowniczej... Nie zlokalizowano jeszcze nawet miejsca wypadku. Jedyna szansa polega na tym, że nie opadł może na dno, lecz unosi się na mniejszej głębokości. Jest to jednak mało prawdopodobne. Morze Jawajskie to najdalsza część Pacyfiku. Właśnie niedaleko Bali znajduje się cieśnina prowadząca na Ocean Indyjski (właściwie dwie, Lombok Strait i Badung Strait)... Poprawnym określeniem typu jednostki jest łódź podwodna (spolszczenie angielskiego terminu "submarine boat" zwykle skracanej do "submarine"). Tak samo określa się typ po rosyjsku, niemiecku i w wielu innych językach. Używamy słowa "okręt", kiedy chcemy zwrócić uwagę na wojenne zastosowanie jednostki. Piszę to do rzekomych "znawców", którzy nawet nie są w stanie zrozumieć, że wszystko można określać na parę sposobów.
bEiqhMbn
:)))
2 miesiące temu
łódz podwodna nie znika tylko tonie .
czub
2 miesiące temu
Wielki brat i Wielka stopa tak jak z Kurskiem
xix
2 miesiące temu
a może podać jaki to typ okrętu podwodnego
Gość-Z
2 miesiące temu
Polska nie ma takich problemów nie ma nic i nic jej nie zatonie. Jankesy chwalą się taką techniką, że Putinowi mogą portwel przejrzeć a tutaj nie mogą zlokalizować okrętu podwodnego. Są tak zajebiści, jak u nas milicja.
Słowianin
2 miesiące temu
Szanowni pismacy. 1. MW posiada Okręty Podwodne a nie łodzie. 2. Zanurkować to morze nurek a okręt podwodny zanurza się. Dlatego autor tego artykułu powinien zanurkować w fachowej literaturze i co nie co dowiedzieć się o Marynarce Wojennej.
Juzek
2 miesiące temu
Okręt do końca podwodny
Świstak Mały
2 miesiące temu
pismak z układami... Widzę, że mój zacny komentarz poszedł na dno razem z łódką i wysokim ego kogoś , kto na siłę wmawia sobie,że jest dziennikarzem 😭 i ma uklady w O2 Jak ten kraj ma funkcjonować
Jwj
2 miesiące temu
Ciekawe czy przy awarii zasilania mozna opróżnić zbiorniki balastowe
GRAF
2 miesiące temu
A co to był kapitan Nemo,że piszecie o łodzi podwodnej?
Marynarz
2 miesiące temu
Łódź podwodna?Ja myślałem że marynarka wojenna ma okręty.Dziękuje że wyprowadziliście mnie z błędu :)
bEiqhMbf
Hipokrytyk
2 miesiące temu
Może to były takie same lodzie podwodne, jak w naszej marynarce wojennej. Jednorazowe
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić