Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Łódź. Ważne informacje dla rodziców małych pacjentów szpitala

2

Instytut Centrum Zdrowia Dziecka w Łodzi udostępnił dodatkowe łóżka dla rodziców dzieci, będących pacjentami Kliniki Neonatologii i Kliniki Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt. Muszą jednak spełnić pewne warunki.

Łódź. Ważne informacje dla rodziców małych pacjentów szpitala
Łódź. Szpital udostępnił dodatkowe łóżka dla rodziców (Pixabay)

Łódź. Protest rodziców przed Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki

1 października Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wydał komunikat dotyczący wizyt opiekunów prawnych dzieci hospitalizowanych w klinikach intensywnego nadzoru. Odwiedzić dzieci można tylko w ściśle uzasadnionych przypadkach: raz na 10 dni, po uzyskaniu pisemnej zgody kierownika kliniki i ujemnym teście na koronawirusa. To wywołało protest rodziców.

Łódź. Będzie 25 dodatkowych łóżek dla rodziców chorych dzieci

Instytut CZMP w Łodzi postanowił ostatecznie wyjść naprzeciw oczekiwaniom protestujących rodziców, których dzieci przebywają w szpitalu.

Odwiedziny na neonatologii w ICZMP. Od 6 października oddajemy do dyspozycji rodziców 25 dodatkowych miejsc hotelowych. Będą z nich mogli korzystać opiekunowie pacjentów hospitalizowanych w klinikach neonatologicznych - przekazał Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Łódź. Ważne informacje dla rodziców małych pacjentów szpitala

Z dodatkowych łóżek skorzystają rodzice małych pacjentów z Kliniki Neonatologii i Kliniki Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt.

Rodzic musi posiadać aktualny (tj. wykonany w ciągu 72 godzin) wynik testu na koronawirusa, natomiast matki przebywające w szpitalu, które chcą pozostać z dzieckiem, nie muszą wykonywać testów; po wypisie z klinik położniczych, mogą bezpośrednio przeprowadzić się do wskazanych im pomieszczeń. Świadczenia będzie dostępne na podobnych zasadach jak w Hotelu Matek - czytamy w komunikacie Instytutu CZMP w Łodzi.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić