Wróć na
Angelika Karpińska
|

Łoś zawisł na płocie w centrum miasta. Zwierzę nie przeżyło

92
Podziel się

W centrum Skarżyska-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) doszło do nietypowego wypadku. Łoś zawisł na metalowym ogrodzeniu. Niestety zwierzę nie przeżyło.

Łoś zawisł na płocie w centrum miasta. Zwierzę nie przeżyło
Łoś zawisł na płocie w centrum miasta (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej)
bCXFxSeZ

Do zdarzenia doszło w czwartek rano na alei Marszałka Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie). Przestraszony łoś biegał po centrum miasta.

Łoś zawisł na płocie. Nie udało się go uratować

Zwierzę próbowało przeskoczyć przez jedno z metalowych ogrodzeń. Niestety nabiło się na pręty.

bCXFxSfb

Mieszkańcy wezwali straż pożarną, która rozpoczęła akcję ratunkową. Na miejscu pojawił się także weterynarz i koło łowieckie - podaje TVP3 Kielce. Niestety łosia nie udało się uratować.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz nakryciu głowy zwierzęcia kocem celem uspokojenia go. Niestety łoś tak nieszczęśliwie nabił się na płot, że nie udało się go uratować. Wówczas działania polegały na podniesieniu za pomocą HDS i linki łosia z bramy oraz przetransportowaniu go na przyczepkę podstawioną przez Koło Łowieckie Łysica. Zwierzę zostało zabrane do utylizacji - poinformował mł. asp. Michał Młodawski z KP PSP Skarżysko-Kamienna.
bCXFxSfh

Zobacz także: "Piątka dla zwierząt". Jarosław Kaczyński z poparciem opozycji? Jest ważna zapowiedź

bCXFxSfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(92)
Shark
1 tyg. temu
Szczegonie na pomoc przybyło kolo lowieckie - CI mordercy zwierząt u mnie pod domem postawili ambonę, i cale lato dokramiają aby zwierzęta podchodziły pod samą lufę. TO nie jest polowanie, tylko egzekucja.
Andrew
1 tyg. temu
ups, no szkoda kurczę, gdy takie piękne zwierze ginie tak bezsensownie
Piast Janusz
1 tyg. temu
Należy zabronić ostrych zakończeń na płotach. Co to za moda, jak ze wsi w afryce, tylko tam trzeba się bronić przed lwami, a tu graża z januszem palisady stawiają przed sąsiadami.
bCXFxSfD
pandora
1 tyg. temu
bo po cholere robia taki sztachety zaostrzone i szpiczaste??
Polak
1 tyg. temu
Scinajcie więcej lasów. Zwierzęta przyjdą mieszkać u was... To do was Rządzący
Najnowsze komentarze (92)
Kosztel
3 dni temu
Kiedyś dojdzie do tragedii, gdy jakieś dziecko wejdzie na taki płot i już z niego nie zejdzie żywe. Zastanawia mnie po co te kute, nad wyraz solidne, potężne, najeżone ostrymi zakończeniami ogrodzenia wokół domów, kościołów (???) i innych budynków.
Toni
4 dni temu
"Zwierzę zostało zabrane do utylizacji -" Bedac wlascicielem tej posesji sam bym sie zajal stopniowa utylizacja, na oko jakies 100 kg dobrego miesiwa. Skora, odpowiednio wyprawiona, tez nie jest do pogardzenia.
ilona
6 dni temu
prokutaror na takie ogrodzenie kazdy nawet człowiek moze sie nabić
Beata
1 tyg. temu
Płot zakończony grotem, kto robi takie wykończenia bramy i furtki. Brzydkie to i niebezpieczne. Zaraz dojdzie do kolejnego nieszczęścia z udziałem dziecka. Nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek.
Beata
1 tyg. temu
Płot zakończony grotem, kto robi takie wykończenia bramy i furtki. Brzydkie to i niebezpieczne. Zaraz dojdzie do kolejnego nieszczęścia z udziałem dziecka. Nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek.
Rudi
1 tyg. temu
Niech lasy państwowe więcej wycinają drzew! Nie dość, że nie będzie co miało oczyszczać powietrza z CO2 to jeszcze tak jak w tym przypadku zwierzęta będą zmuszone przeprowadzić się do miast. Chociaż wspomniane koła łowieckie będą wtedy miały pretekst do odstrzału.
Ziutek
1 tyg. temu
W Warszawie łoś chodził po ul.Reymonta i poszedł sobie do Kampinosu a jak kilka lat lekarz i policjant lub mysliwy chcieli uratować łosia to zginął lekarz postrzelony przez tego drugiego tak ratowali losia który chciał pokonać płytką w tym czasie Wisłę.
Przemek
1 tyg. temu
Myśliwi z kół łowieckich są potrzebni jeżeli ktoś interesuje się losem zwierząt proszę zaznajomić się z rytualnym ubojem zwierząt halal bo to odbywa się na naszej ziemi. Pozdrawiam
bCXFxSfv
smakosz
1 tyg. temu
Można zrobić świetną kiełbasę. Udziec jest też bardzo smaczny. Generalnie łosina jest super.
Kaska
1 tyg. temu
Usunicie to zdjecie przeciez serce peka z zalu... Wlascicielowi posesji proponuje jeszcze prąd podlaczyc.Fuj!Co za ludzie!
Olaf
1 tyg. temu
Przestraszył się chłopaka udającego że jest dziewczyną
Terex
1 tyg. temu
Słyszał że polują na PO
Mama Mariolki
1 tyg. temu
Czy znany myśliwy Bronek k. został wezwany na miejsce
Covajdnajntin
1 tyg. temu
Ałaa..
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić