Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Dramatyczna akcja w Warszawie. Dziecko w nagrzanym samochodzie nie dawało znaku życia

198
Podziel się

Strażnicy miejscy na warszawskim Ursynowie wyciągnęli w piątek dziecko z nagrzanego samochodu. Dziewczynka leżała w foteliku i nie dawała znaku życia.

Dramatyczna akcja w Warszawie. Dziecko w nagrzanym samochodzie nie dawało znaku życia
bCPFEAcB

Do strażników patrolujących ursynowskie ulice podszedł zaniepokojony przechodzeń. Wskazał im samochód, w którym śpi małe dziecko. Mimo wysokiej temperatury samochód był zamknięty, a szyby zasunięte.

Funkcjonariusze najpierw pukali w szybę i trzęśli samochodem, próbując obudzić dziewczynkę. Ta nie dawała jednak znaku życia, więc postanowili zadziałać zdecydowanie.

Jeden ze strażników wezwał pogotowie, podczas gdy drugi bezpiecznym dla dziecka sposobem wybił szybę w aucie i otworzył drzwi. Również to nie obudziło dwuletniej dziewczynki. Na szczęście dziecko oddychało.

bCPFEAcD

Dziecko wraz z fotelikiem ustawiono w zacienionym i przewiewnym miejscu. Niedługo później na miejsce przyjechała karetka, która potwierdziła u dziewczynki objawy przegrzania. Po chwili temperatura jej ciała wróciła do normy, a dwulatka się obudziła.

Czytaj także:

Zostawianie dziecka w samochodzie

Dopiero wtedy na miejscu pojawiła się matka. Tłumaczyła, że chciała wrócić po chwili, jednak przedłużyła jej się wizyta w urzędzie. Jej zdaniem dziewczynka nie była zamknięta dłużej niż 20 minut. Nawet taki czas wystarczał jednak, aby stworzyć zagrożenie dla zdrowia.

bCPFEAcJ
Konsekwencje tego spóźnienia mogłyby być dużo poważniejsze, gdyby nie czujność przechodnia, błyskawiczna akcja strażników i fakt, że dzień nie był tak upalny jak poprzednie - podaje w komunikacie stołeczna straż miejska.

Niestety wciąż przypadki zostawiania w środku nagrzanego samochodu, bez dostępu do powietrza, śpiących dzieci, a także zwierząt, zdarzają się nagminnie. Dla każdego organizmu samochód pozostawiony na słońcu jest śmiertelną pułapką, działającą jak piekarnik - powietrze w środku może nagrzać się nawet do 80 stopni.

Strażnicy przypominają też, że za zostawianie ludzi i zwierząt w takim miejscu może grozić odpowiedzialność karna. Nie podają jednak, czy matkę dziewczynki spotkają jakieś konsekwencje.

Zobacz także: Łoś w warszawskim parku. Interweniował ekopatrol Straży Miejskiej

bCPFEAcK
bCPFEAde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(198)
A. M
2 tyg. temu
Takiego zachowania nic nie tłumaczy. Karygodne. Powinno być surowo karane takie postępowanie.
Olga
2 tyg. temu
Podobno myślenie nie boli??? Mam nadzieję ,że szanowna mamusia wyciągnie z tego wnioski i nigdy więcej nie zrobi podobnej głupoty...
ada
2 tyg. temu
kiedy ludzie się nauczą..? nie jestem z tych "a gdzie była matka, dziecka nawet na chwilę nie można zostawiać samego", wiem jak jest, nawet jak stoisz metr od dziecka i na nie patrzysz to może zrobić sobie krzywdę w ułamku sekundy, ale zostawić w aucie w lecie to inna para kaloszy
bCPFEAdf
ppp
2 tyg. temu
jak można 2 letnie dziecko zostawić gdziekolwiek!
Magda
2 tyg. temu
Nie wyobrażam sobie by zostawić dziecko samo w aucie, nawet na chwilę. Nie rozumiem takiego postępowania. Nie rozumiem rozumowania takich ludzi. Nic, ale to nic nie usprawiedliwia tej Pani. A do urzędu, to mogła dziecko że sobą zabrać, a jeśli nie, to mogła je babci, bądź komuś z rodziny na ten czas zostawić pod opieką.
Najnowsze komentarze (198)
XL men
2 tyg. temu
Warszawka , Katowice , Wrocław to miasta pełne psełdo-matek , na Podkarpaciu takie rzeczy się nie zdarzają , mieszkam na emigracji i mam okazję porównać ludzi ze wszystkich stron Polski , co region to inni ludzie .
Co za poziom
2 tyg. temu
"dziennikarstwa"?! Merytorycznie ten artykuł sięga dna! To w końcu dziewczynka oddychała, czy nie dawała znaków życia?
Ja.
2 tyg. temu
O mały włos madka pozbawiłaby się pięciu stówek plus.
wdzivny
2 tyg. temu
bo też nie wiadomo, czy bezmyślnie, czy umyślnie pozostawiła dziecko i dla tego bezwarunkowo powinien być osąd za nieumyślne narażenie dziecka na na śmierć, równocześnie pozbawienie praw rodzicielskich
🧠🧠🧠🧠
2 tyg. temu
Nie nazywajcie tej kobiety matką
🧠🧠🧠🧠
2 tyg. temu
Brak słów ,nie nazywajcie tej kobiety matką,
Wawiak
2 tyg. temu
Mamuśka powinna teraz pójść na kolanach do Częstochowy - o mało co nie straciła dziecka. Chwała Bogu, że znalazł się ktoś spostrzegawczy.
Alex
2 tyg. temu
Byles widzialej jeden z drugim?Kiedys nadgorliwiec chcial mi szyby wybijac w aucie z klima bo stylu owczarka mialem...
bCPFEAcX
Blue_sky
2 tyg. temu
Brawa dla czujnego pana. A dla matki żółta kartka :/
Ania
2 tyg. temu
Co za głupota tyle się o tym mówi pisze itp a ciągle robią to samo masakra
Jolka
2 tyg. temu
Powinnaś dostać 10 lat paki
R w
2 tyg. temu
Czy nie należałoby opiekunów zamknąć w nagrzanym samochodzie ? Więcej nie zrobiliby tego. Pozdrawiam
Maniek 76
2 tyg. temu
Mamusie myślące coraz rzadziej spotykane kara dla niej z miejsca zostawić dziecko w tym wieku zero wyobraźni ‼️‼️‼️
jaa
2 tyg. temu
Matce zrobic tak samo bo rozmowa i pouczanie nic nie dadza
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić