Loteria szczepionkowa. Sensacyjny plan rządu? Do zgarnięcia 1 mln zł

95

Już od jakiegoś czasu przewijają się doniesienia o tym, że rząd chce wdrożyć działania, które miałyby zachęcić kolejnych Polaków do przyjmowania szczepionki przeciw COVID-19. Ustalenia mediów wskazują na to, że przeprowadzona może zostać loteria szczepionkowa.

Loteria szczepionkowa. Sensacyjny plan rządu? Do zgarnięcia 1 mln zł
Będą nagrody dla zaszczepionych? (Getty Images)

Kraje podejmują różne starania, by zachęcać do szczepień przeciwko koronawirusowi. W amerykańskim stanie Ohio organizowana jest specjalna loteria. Na podobne rozwiązanie zdecydowały się władze Nowego Jorku.

O działaniach, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na frekwencję myśli też polski rząd. Wszystko dlatego, że w ostatnim czasie tempo zapisów na szczepienia zwolniło.

Loteria szczepionkowa w Polsce?!

"Wprost" donosi, że polski rząd również rozważa organizację loterii szczepionkowej. Akcja miałaby zostać przygotowana we współpracy z Totalizatorem Sportowym.

W loterii przewidzianej dla pojedynczych obywateli, rozważamy kilka pułapów finansowych: losowania tygodniowe, miesięczne i finałowe - mówi w rozmowie z tygodnikiem osoba z rządu.

Jednocześnie anonimowy rozmówca zdradza, że do wygrania może być nawet milion złotych!

To jeszcze nie wszystko. Podobno pojawił się pomysł premiowania gmin, w których poziom szczepienia wyniesie 75 proc. Najlepsi będą otrzymywać niemałe wsparcie na lokalne wydarzenia promocyjne.

Dostaną kilkaset tysięcy złotych - zaznacza "Wprost".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić