Z nudów przeglądali mapy Google. Zobaczyli pas startowy pośród niczego

288

Internauci dokonali niecodziennego odkrycia na zdjęciach satelitarnych Google. Przedstawia ono długi pas, który prawdopodobnie jest pasem startowym dla samolotów. Ale kto potrzebuje lądować pośrodku niczego? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć sobie internauci.

Z nudów przeglądali mapy Google. Zobaczyli pas startowy pośród niczego
Zdjęcie satelitarne mają dowodzić temu, że w środku dżungli w Gwatemali istnieje pas startowy dla samolotów. (Google Maps)

Istnieje grupa internautów, która lubi "podróżować" po mapach Google i doszukiwać się tam niecodziennych zjawisk. W ten sposób odkryto np. słynny monolit z Utah. Teraz, pośrodku dżungli w Gwatemali doszukano się natomiast tajemniczej drogi.

Internauci zgodnie doszli do wniosku, że może to być pas startowy dla samolotów. Pytanie tylko, kto ląduje i startuje pośrodku niczego? Jedną z teorii jest to, że pas może służyć jako punkt lotniczy dla... karteli narkotykowych.

Pojawili się również sceptycy tej teorii. Zakładają oni, że prawdopodobnie to pas startowy dla samolotów z turystami, którzy raz na jakiś czas odwiedzają w celach rekreacyjnych dżunglę. Zauważono również, że w okolicy jest wioska z dość dziwnym i wyraźnym podziałem na północ i południe. Czy ma to związek z tajemniczym pasem startowym i kartelami narkotykowymi? Nie wiadomo, a przynajmniej nikt oficjalnie nie potwierdził takich informacji.

Zobacz także: Polska proponuje sankcje wobec Białorusi
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić