Lubań. Chciał za zakupy zapłacić starym banknotem 500 zł

17

Stosunkowo niedawno wprowadzono do obiegu banknoty o nominale 500 zł. Sprytny mieszkaniec Lubania (woj. dolnośląskie) chciał zapłacić banknotem sprzed 39 lat. Okazało się, że ma na koncie o wiele więcej przewinień.

Lubań. Chciał za zakupy zapłacić starym banknotem 500 zł
Takim banknotem mieszkaniec Lubania próbował zapłacić za zakupy. (Policja)

Narodowy Bank Polski banknoty o nominale 500 zł wprowadził w 2017 roku. Znajduje się na nim portret Jana Sobieskiego III. Choć używany jest rzadko, nie sposób pomylić go z banknotem o tym samym nominale jeszcze sprzed inflacji. Ci bardziej spostrzegawczy nie tylko zauważą rok wydania banknotu, jego stan, ale przede wszystkim fakt, że na tych starszych banknotach widnieje wizerunek Tadeusza Kościuszki.

Mimo wszystko mieszkaniec Lubania (woj. dolnośląskie) postanowił sprawdzić, czy nie uda mu się przechytrzyć kasjerki. Niestety kobiecie udało się zauważyć, że mężczyzna próbuje zapłacić banknotem wycofanym z obiegu w 1996 roku. I nie była to niewinna pomyłka. Próbę oszustwa zgłosiła na policję.

Funkcjonariusze przybyli na miejsce, by rozwiązać sprawę. Okazało się jednak, że sprytny 23-latek ma za uszami o wiele większe przewinienia, niż próba oszustwa płatności nieważnym banknotem.

Mężczyzna był poszukiwany w związku z włamaniem do jednego z budynków w Lubaniu. Podejrzany jest również o próbę kradzieży. 23-letniemu oszustowi grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz także: Były wicepremier o wieku emerytalnym i 500 plus. "To nie może się dobrze skończyć"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić