Lubelskie. Bunt przeciwko proboszczowi. Parafianki ujawniają jego grzechy

1012
Podziel się:

Aż 60 osób z małej parafii z Rudna (woj. lubelskie) złożyło skargę na swojego proboszcza. Według nich ksiądz dzieli wiernych, niektórym odmawia sakramentów i dopuszcza się obrażania dzieci na religii.

Lubelskie. Bunt przeciwko proboszczowi. Parafianki ujawniają jego grzechy
Ksiądz dzieli parafian na lepszych i gorszych? (Pixabay)

W Rudnie proboszczem jest ks. Wojciech Kamiński. Jak twierdzą niektórzy parafianie, powinien jak najszybciej odejść. "Dziennik Wschodni" z nimi rozmawiał i wypytał o powody skargi.

Ksiądz dzieli parafian na lepszych i gorszych. Jedni mogą żyć na "kocią łapę" bez ślubu kościelnego i jest dobrze, a drugich w takiej samej sytuacji życiowej się piętnuje - mówi jedna z parafianek.

Ksiądz ma nie tylko odmawiać sakramentów osobom, które żyją bez ślubu, ale ponoć potrafi się za to mścić na dzieciach. Nie chce ponoć chrzcić dzieci rodziców bez ślubu kościelnego, a podczas lekcji religii często obraża uczniów, za którymi nie przepada - twierdzą rozmówczynie "Dziennika Wschodniego".

W kościele pojawia się coraz mniej osób. Część parafian mówi wprost, że przestali uczestniczyć w nabożeństwach ze względu na księdza i jego praktyki. Zapewniają, że gdy duchowny odejdzie, wrócą do kościoła.

Większość osób chce pozostać anonimowa. Mówią wprost, że boją się konsekwencji i reakcji księdza. Im także może odmówić sakramentów. Wyjątek stanowią panie Eliza i Małgorzata, które osobiście złożyły skargę w Kurii Diecezjalnej w Siedlcach.

Kuria nie reaguje na skargi

Przestałam milczeć kiedy proboszcz nie dopuścił mojej córki do I Komunii Św. Biała sukienka wisiała już w szafie, jak nam odmówił. Dowiedzieliśmy się o tym 2 tygodnie przed uroczystością. Zbył mnie, kiedy go zapytałam, dlaczego tak się stało – opowiada pani Eliza, cytowana przez "Dziennik Wschodni".

Paniom udało się zebrać 56 podpisów, ale mogło być więcej. Niektórzy, chociaż zgadzają się ze skargą, bali się podpisać dokument. Nie chcieli, aby ich nazwiska dotarły do proboszcza.

Proboszcz odmawia komentarza w tej sprawie. Kuria z kolei nie widzi powodów do podjęcia interwencji. Uważa, że podpisów jest za mało, aby sprawa poszła dalej.

Zobacz także: Raport o pedofilii w Kościele. Jakie kary dla przestępców seksualnych?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić