Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Ksiądz sławny na całą Bydgoszcz. Przerobił kościół i zaskoczył parafian

149
Podziel się:

Mówi się, że ksiądz z Bazyliki w Bydgoszczy "robi cuda". Jego noclegownią dla bezdomnych zachwyciły się media w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Aby im pomagać, przebudował skrzydło bazyliki.

Ksiądz sławny na całą Bydgoszcz. Przerobił kościół i zaskoczył parafian
Ks. Sławomir Bar (YouTube)

Ksiądz Sławomir Bar zasłynął swoją heroiczną postawą. To, co robił, jest nieprawdopodobne. Rozpisywały się o tym już media takie jak choćby CMGlobal . Zachwycano się, że w bydgoskiej bazylice powstała noclegownia ratująca życie bezdomnych.

Ja z bezdomnymi pracuję w Stowarzyszeniu Miłosierdzia od jedenastu lat, a od dwudziestu lat zajmuję się młodzieżą: wierzącą, niewierzącą, poszukującą. Zaczynałem pracę w Bydgoszczy, później był Kraków, Skwierzyna koło Gorzowa i od 10 lat znowu jestem w Bydgoszczy, gdzie zajmuję się bezdomnymi i młodzieżą - mówi ksiądz.

Ksiądz podkreśla, że po to został księdzem, żeby pomagać ludziom ubogim i potrzebującym. Codziennie przygotowywali posiłki dla 450 – 500 bezdomnych, ubogich i biednych. Ale nocleg i jedzenie to nie jedyna misja księdza. Duchowny z Bydgoszczy robi wszystko, by osoby bezdomne wyszły na prostą.

Jeden z naszych zakonnych braci wspiera bezdomnych terapią, motywuje ich, mobilizuje. Od grudnia, kiedy uruchomiliśmy noclegownię w kościele, znaleźliśmy pracę i mieszkanie dla kilkunastu naszych dotąd bezdomnych chłopaków - podkreśla ks. Bar.
Wspieraliśmy ich w walce o siebie, to musimy motywować ich w wytrwaniu na nowej drodze. Pewnie, że sprawdzamy ich alkomatem, ale trzymają się - dodaje.

Nowe wyzwania

Ksiądz jednak nie poprzestał na tym. Zadecydował, by przerobić jedno skrzydło bazyliki na Wincentyński Dom Miłosierdzia, im. świętego Jana Pawła II.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(149)
wb.
11 miesięcy temu
Nie wzorował się na Głódziu czy Gulbinowiczu i biskupem ani kardynałem nie zostanie ale chwała mu za ludzką postawę.
Bobik
11 miesięcy temu
Ten Ksiądz rozumie do czego powołany jest Kościół, który sam naucza że należy żyć dla innych i traktować ludzi jak bliźnich. Mam wielki szacunek dla ludzi, którzy pomagają potrzebującym. Taka postawa księży przywraca wiarę w to, że są to ludzie z powołania- czyli naprawdę wierzący a nie karierowicze szukający dobrze płatnej posady.
33333333
11 miesięcy temu
Co się z wami porobiło?. Jesteście złośliwi, bezduszni. Wstyd mi za was. Umiecie tylko krytykować. Jak macie pisać takie głupoty to lepiej nie piszcie nic. Właśnie takich księży nam potrzeba, w dzisiejszym, okropnym świecie.
Jaaa
11 miesięcy temu
I takich nam trzeba niech się od Niego
sie_ma
11 miesięcy temu
Szacun , Wielki Szacun,
Belka
11 miesięcy temu
Widać ze ksiądz z powołania.. Bardzo dobre uczynki robi dla ludzi.. Bezdomnych .. Trzeba takim ludzią pomagać. Nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro. Dziś masz wszystko Rodzinę pracę furę.jutro możesz tego nie mieć... Życie pisze różne scenariusze .
Urszula
11 miesięcy temu
Każda pomoc potrzebującym jest tym co czyni ten świat lepszym. Wspaniała inicjatywa niosąca nie tylko dbałosc o dusze ale i schronienie dla ciała ... tym właśnie powinni zajmowac się Kapłani nieść pomoc tym, ktorzy tracă nadzieje i dać schronienie tym, ktorzy go potrzebują. Powołaniem Ksieży jest posluga Bogu i człowiekowi. Niekazdy Ksiadz traktuje obie równo. Moje uznanie dla tych, ktorzy otwieraja serca i drzwi przed tymi, ktorzy zostali zepchnięci na "margines". WSPANIAŁY Ksiądz.
Arturro
11 miesięcy temu
Bardzo dobra inicjatywa
Tadeusz
11 miesięcy temu
Ten klecha grzeszy...nie wolno z Domu Bożego ..robić jakieś przytułki....są odpowiednie organizacje socjalne...jemu coś się pomieszało w głowie
Anka
11 miesięcy temu
Pan Bóg. Sie cieszy ze jest godny Ksiądz bo po coluksusowe koscioly a wokół nienawiśc
kaja33
11 miesięcy temu
Wspaniały ksiądz, oby znalazł naśladowców.
pawel
11 miesięcy temu
no to teraz wszystkie będą otwarte od 22.oo do 6.oo dla bezdomnych !!!
Jam
11 miesięcy temu
"Ksiądz podkreśla, że po to został księdzem, żeby pomagać ludziom ubogim i potrzebującym." - najważniejszym zadaniem księdza jest doprowadzenie swoich wiernych do Zbawienia czy zajmowanie się sprawami duchowymi. Ten minął się z powołaniem - powinien zostać pracownikiem socjalnym
Realista
11 miesięcy temu
Mamy wielu ksiezy co niszcza swoja postawa kosciol oraz zniechecaja wierzacych i nie wierzacych by prpbowac sie wiazac z Kosciolem. Ale sa ksieza tacy jak ten ksiadz w artykule- i tacy powinni byc tylko w kosciele. A nie pedofile i inne pochodne grzyby rydziane
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić