Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Lubelskie. Bunt przeciwko proboszczowi. Parafianki ujawniają jego grzechy

652
Podziel się:

Aż 60 osób z małej parafii z Rudna (woj. lubelskie) złożyło skargę na swojego proboszcza. Według nich ksiądz dzieli wiernych, niektórym odmawia sakramentów i dopuszcza się obrażania dzieci na religii.

Lubelskie. Bunt przeciwko proboszczowi. Parafianki ujawniają jego grzechy
Ksiądz dzieli parafian na lepszych i gorszych? (Pixabay)

W Rudnie proboszczem jest ks. Wojciech Kamiński. Jak twierdzą niektórzy parafianie, powinien jak najszybciej odejść. "Dziennik Wschodni" z nimi rozmawiał i wypytał o powody skargi.

Ksiądz dzieli parafian na lepszych i gorszych. Jedni mogą żyć na "kocią łapę" bez ślubu kościelnego i jest dobrze, a drugich w takiej samej sytuacji życiowej się piętnuje - mówi jedna z parafianek.

Ksiądz ma nie tylko odmawiać sakramentów osobom, które żyją bez ślubu, ale ponoć potrafi się za to mścić na dzieciach. Nie chce ponoć chrzcić dzieci rodziców bez ślubu kościelnego, a podczas lekcji religii często obraża uczniów, za którymi nie przepada - twierdzą rozmówczynie "Dziennika Wschodniego".

W kościele pojawia się coraz mniej osób. Część parafian mówi wprost, że przestali uczestniczyć w nabożeństwach ze względu na księdza i jego praktyki. Zapewniają, że gdy duchowny odejdzie, wrócą do kościoła.

Większość osób chce pozostać anonimowa. Mówią wprost, że boją się konsekwencji i reakcji księdza. Im także może odmówić sakramentów. Wyjątek stanowią panie Eliza i Małgorzata, które osobiście złożyły skargę w Kurii Diecezjalnej w Siedlcach.

Kuria nie reaguje na skargi

Przestałam milczeć kiedy proboszcz nie dopuścił mojej córki do I Komunii Św. Biała sukienka wisiała już w szafie, jak nam odmówił. Dowiedzieliśmy się o tym 2 tygodnie przed uroczystością. Zbył mnie, kiedy go zapytałam, dlaczego tak się stało – opowiada pani Eliza, cytowana przez "Dziennik Wschodni".

Paniom udało się zebrać 56 podpisów, ale mogło być więcej. Niektórzy, chociaż zgadzają się ze skargą, bali się podpisać dokument. Nie chcieli, aby ich nazwiska dotarły do proboszcza.

Proboszcz odmawia komentarza w tej sprawie. Kuria z kolei nie widzi powodów do podjęcia interwencji. Uważa, że podpisów jest za mało, aby sprawa poszła dalej.

Zobacz także: Raport o pedofilii w Kościele. Jakie kary dla przestępców seksualnych?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(652)
Marrs
rok temu
Na Soborze Trydenckim zdecydowali o spowiedzi przy konfesjonale. W ten sposób baardzo poprawili inwigilację i kontrolę nad owieczkami.
Babcia M
rok temu
Dziwna ta wieś kiedyś przed laty zabito.tam ówczesnego Proboszcza bardzo szanownego ks Puszkiewicza do dzisiaj sprawca nie został złapany Wsi spokojna wsi wesoła.....
Zygi z Legnic...
rok temu
Żeby czasami nie obudzili się z przsło wiową ręką w nocniku, a niewiele już trzeba. Przykłady:coraz mniej powołań, coraz mniej ludzi w kościele /nie chodzi tu o pandemie/mniej ślubów koś cielnych itd.
Halina
rok temu
Do rozmowy z panem Bogiem nie potrzeba tych ochydnych obwiesi
pytanie
rok temu
Nie ma tam żadnych taczek?
nostradamus1
rok temu
Ja mam na nich wy..... i żyje mi się lepiej. A jak chcę chcę porozmawiać z Bogiem to żaden mi w tym nie przeszkodzi bo mam wtedy bezpośredni kontakt bez pośredników.
peerelczyk
rok temu
Zaściankowi "parafianie" (definicja poniżej w NRD). Macie co macie na własne życzenie. Wasze "gorzkie żale" to daremny trud.
Kane
rok temu
No niestety nie. Może, ale jak dostanie na to zgodę proboszcza z własnej parafii.
12 nie
rok temu
Szanowni Parafianie : należy przypomnieć Szanownemu Proboszczowi kto tu na kogo pracuje i co jest jego zadaniem . Skoro kuria ma was tam gdzie ma, to Wy miejcie ją też tam .
NRD
rok temu
W sumie to O2 was obraża jak holera . PARFININ człowiek zasiankowy ociemniały prosty tępy tak mówi słownik moi drodzy parafianie . Kiedyś klecha tak się do mnie zwrócił i zgłosiłem sprawę do prokuratury klecha otrzymał wyrok 500zl wpłacił na cele charytatywne ale nie karitas bo to jak włożyć kasę z kieszeni do kieszeni
pytasięjeży
rok temu
Każdy chce mieć swojego boga. Ilu bogów jest na świecie i od kiedy, bo religie (a jest ich co najmniej kilka tysięcy) mają zaledwie kilka tysięcy lat (np. chrześcijaństwo ponad dwa tysiące), a Ziemia kilkadziesiąt milionów lat?
...
rok temu
ja mam bardzo dobry kontakt z Bogiem i mogę wam tylko powiedzieć, że On nie chce mieć nic wspólnego z KK w Polsce i zarowno mi jak i wszystkim innymi tez tak radzi,o czym zreszta przy każdej okazji przypomina ...
???
rok temu
a tak z ciekawości.... na co komu w 21 wieku ksiądz ???
JAN
rok temu
Do kościoła chodzi sie ze względu na Pana Boga- księŻA nie SĄ BEZ WINY TAK JAK MY WSZYSCY- LECZ MY NIE MOŻEMY UDZIELAĆ SAKRAMENTÓW ŚWIĘTYCH
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić