Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Lubelskie. Wielki arsenał broni odkryty w domku letniskowym

46

Policjanci z lubelskiej policji odkryli prawdziwy arsenał broni i amunicji ukryty w domku letniskowym na terenie gminy Ludwin. Należał do mężczyzny, który wcześniej został zatrzymany za grożenie własnej babci granatem oraz nabitym pistoletem.

Lubelskie. Wielki arsenał broni odkryty w domku letniskowym
Część broni zgromadzonej przez 33-latka. (Lubelska Policja)

Broń została ujawniona w środę przez lubelskich kryminalnych oraz oddział kontrterrorystyczny. Wartość znajdującego się pod podłogą domku letniskowego arsenału funkcjonariusze szacują na co najmniej 200 tys. złotych.

Należała ona do 33-letniego mieszkańca gminy Bełżyce, który został zatrzymany w poniedziałek wieczorem na jednym z lubelskich osiedli, gdy przyszedł do mieszkania swojej babki z granatem oraz pistoletem. Mężczyzna groził, że jeśli nie dostanie od niej 20 tys. złotych wysadzi się w powietrze. Konieczna była ewakuacja bloku.

Czytaj także:

Nielegalny arsenał broni

Po zatrzymaniu go przez policję rozpoczęto dalsze śledztwo, dotyczące m.in. tego skąd 33-latek miał dostęp do broni. Po krótkim dochodzeniu ustalono, że tropem może być należący do niego domek.

Łącznie policjanci ujawnili 35 sztuk broni długiej, w tym karabin snajperski, 10 sztuk broni krótkiej, blisko 200 sztuk istotnych elementów broni, w tym zamki, komory zamkowe, lufy. Dodatkowo mężczyzna był w posiadaniu około 7 tys. sztuk amunicji różnego kalibru, 20 zapalników do granatów oraz substancji chemicznych niewiadomego pochodzenia - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Nie wiadomo jak na razie, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie tak dużej ilości broni. W środę usłyszał od prokuratury rejonowej Lublin-Południe zarzuty nielegalnego posiadania broni i materiałów wybuchowych.

Do tego dochodzi zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego i spowodowania niebezpieczeństwa. Za wszystkie te czyny może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Zobacz także: Wyłowili cały arsenał z jeziora. Wielka akcja wojska i saperów

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić