o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
|

W Hiszpanii zatrzymano dżihadystę. Chciał zaatakować podczas wielkiego wydarzenia sportowego

3
Podziel się

Marokańczyk chciał zaatakować nożem podczas piłkarskiego meczu Barcelony z Realem Madryt w La Lidze. Na szczęście tego nie zrobił. Policja zaczęła się nim bardziej interesować w trakcie pandemii koronawirusa.

W Hiszpanii zatrzymano dżihadystę. Chciał zaatakować podczas wielkiego wydarzenia sportowego
(Getty Images)
bECByUyd

Do zatrzymania doszło 8 maja. Podczas narodowej kwarantanny w Hiszpanii, spowodowanej pandemią koronawirusa, Marokańczyk zaczął być bardziej aktywny. Łamał obostrzenia wprowadzone przez hiszpański rząd.

Mocniej zaczął także manifestować swoje przywiązanie do Państwa Islamskiego. Jak poinformowali dziennikarze portalu "El Caso", Marokańczyk chciał już wcześniej zaatakować nożem podczas meczu Barcelony z Realem Madryt w La Lidze.

bECByUyf

Do tego jednak na szczęście nie doszło. Później zatrzymany zmienił plany i chciał zaatakować w trakcie pandemii. Jak czytamy na portalu mundeportivo.com, bez uzasadnienia opuszczał swoje miejsce zamieszkania, żeby szukać celów do natychmiastowego ataku.

Marokańczyka zatrzymano w Barcelonie. W domu, w którym przebywał z młodą kobietą i dzieckiem, nie znaleziono broni ani materiałów wybuchowych. Eksperci do spraw walki z terroryzmem zwracali uwagę na jego osobę już cztery lata temu, ale wówczas nie zakwalifikowano go do grupy największego ryzyka.

W zatrzymaniu Marokańczyka hiszpańskim śledczym pomagali funkcjonariusze FBI oraz władze marokańskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bECByUyl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECByUyG
KOMENTARZE
(3)
Antek
11 miesięcy temu
Każdy muzulmanin jest winny, nie bylo by dzichadystow gdyby srodowisko islamskie bylo samo oczyszczane przez swoich wyznawcow, rodziny znajomi wiedza kto jest lub stanie się terroysta I nic z tym nie robia, jest im to na reke, więc patrzcie na każdego muzulmanina jak na potencalnego terrorysty, którym stanie się w odpowiedniej chwili.
Nick
11 miesięcy temu
I co dalej? Pouczyli i wypuścili?
Ekip
rok temu
Co za chwast z niego. 😡
bECByUyH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić