Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Lublin. "Znany aktor" oszukuje ludzi. "Gwiazdor" kradnie duże pieniądze

358

Policja stara się ustalić tożsamość oszusta, która wyłudził 45 tys. złotych od 35-letniej mieszkanki powiatu chełmskiego. Kobieta twierdziła, że na jednym z portali społecznościowych poznała znanego amerykańskiego aktora. Gwiazdor obiecał jej diamenty, 3 milionów dolarów w gotówce oraz dokumenty rozwodowe.

Lublin. "Znany aktor" oszukuje ludzi. "Gwiazdor" kradnie duże pieniądze
(Pixabay)

Pod koniec listopada na komisariat w Lublinie przyszła się 35-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego. Zgłosiła funkcjonariuszom, że w wyniku wyrafinowanego oszustwa, straciła 45 tys. złotych.

Oświadczyła, że na jednym z portali społecznościowych poznała znanego amerykańskiego aktora. Para rozmawiała głównie przez komunikator, ale zdarzały się także połączenia wideo. 35-latka rozpoznała w nowo poznanym mężczyźnie słynnego gwiazdora.

"Znany aktor" oszukał ją na 45 tys. tysięcy

Po zaufaniu swojemu rozmówcy otrzymała wiadomość o niepodziewanej paczce. "Amerykański aktor" oznajmił, że upoważnia ją do odbioru diamentów o wartości 6 mln dolarów, 3 mln dolarów w gotówce oraz dokumentów rozwodowych. Warunkiem było uiszczenie opłaty za certyfikaty.

Zobacz także: Niszczące skutki koronawirusa. Wykraczają daleko poza ludzką klatkę piersiową

Łącznie za certyfikaty i cło 35-latka zapłaciła 45 tys. złotych. Otrzymała wiadomość z danymi do przelewu. Po dokonaniu transakcji zauważyła, jej znajomy zaczął unikać kontaktu. Po niedługim czasie zniknął z mediów społecznościowych.

Policja próbuje ustalić prawdziwą tożsamość sprawcy. Jednocześnie apeluje o ostrożność w internetowych kontaktach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić