o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Lubliniec. Pożar w zespole szkół. Przyjechało 11 wozów strażackich

1
Podziel się

Do zdarzenia doszło w województwie śląskim. Pożar wybuchł w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, przynależymy do klasztornego zespołu oblatów. Kiedy pojawił się ogień, w budynku przebywali pracownicy placówki.

Lubliniec. Pożar w zespole szkół. Przyjechało 11 wozów strażackich
W Zespole Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu wybuchł pożar (Facebook.com, Lubliniec998)
bDgFmglN

Ogień zajął połać dachu o wymiarach 20 na 40 metrów, a na miejsce – poza strażą pożarną – wezwano pogotowie energetyczne i policję. Jak ustaliła Wirtualna Polska, w chwili wybuchu pożaru w budynku znajdowało się łącznie troje pracowników.

Pożar w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu

Ogień został ostatecznie opanowany po godzinie 10. Nikt z uczniów ani pracowników nie ucierpiał, a ze szkoły udało się bezpiecznie wynieść sprzęt komputerowy oraz książki.

bDgFmglP

W gaszeniu pożaru uczestniczyło 11 wozów strażackich. Z oczywistych względów lekcje zostały odwołane. Jak poinformował asp. szt. Romanek, zastępca rzecznika Straży Pożarnej w Lublińcu, uczniami, którzy nie mogli wrócić do domu, zaopiekowali się nauczyciele.

Zobacz też: Sosnowiec. Potężny pożar na wysypisku śmieci. Nad miastem gęste kłęby dymu

bDgFmglV

Na miejscu zdarzenia zjawili się przedstawiciele TVN24. Z rozmów reporterki z rodzicami wynika, że zniszczeniu uległo całe drugie piętro, a szkoła nie nadaje się do użytku.

Jesteśmy załamani. Nikt z nas nie spodziewał się takiej tragedii (...). Szkoła jest totalnie zrujnowana. Całe 2. piętro, tam gdzie mieściła się klasa naszych dzieci, zostało zniszczone – powiedziała matka jednego z podopiecznych placówki w rozmowie z TVN24.
bDgFmgmq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Krzykacz !!!
miesiąc temu
Nieszczęście !!!!!!!!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (1)
Krzykacz !!!
miesiąc temu
Nieszczęście !!!!!!!!!!!!!!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić