Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Jak odzyskać pieniądze za odwołane wczasy? Podpowiadamy

0

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. drugą tarczę antykryzysową dla turystyki. Znalazły się w niej m.in. regulacje dotyczące rekompensaty za wczasy, które przez pandemię koronawirusa się nie odbyły.

Jak odzyskać pieniądze za odwołane wczasy? Podpowiadamy
Druga tarcza antykryzysowa dla turystyki. Jak odzyskać pieniądze za odwołane wczasy? (Pixabay)

Tarcza Turystyczna z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. tarczę turystyczną. Zawiera ona kolejne rozwiązania dla branży turystycznej, która najbardziej ucierpiała w wyniku pandemii koronawirusa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Koronawirus. Jak dostać rekompensatę za wczasy, które się nie odbyły?

Podpisana przez prezydenta "Ustawa z dnia 17 września 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw" reguluje m.in. kwestie dotyczące rekompensaty za wczasy.

Jak odzyskać pieniądze za wycieczkę? Wypłatą rekompensaty będzie się zajmował Turystyczny Fundusz Zwrotów. To w nim będzie można odzyskać pieniądze, jeśli wycieczka lub wczasy zostały odwołane z powodu COVID-19. Dodatkowo, by uniknąć takich sytuacji w przyszłości, powstanie także Turystyczny Fundusz Pomocowy - ma on być wsparciem dla biur podróży.

Aby uzyskać rekompensatę za niezrealizowaną wycieczkę, turysta będzie musiał złożyć wniosek do UFG. W nim, poza podaniem swoich danych osobowych, konieczne będzie także zamieszczenie informacji o zawartej z biurem turystycznym umowie oraz o kwocie wpłaconych zaliczek.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić