Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Pożar w Sosnowcu. Kłęby czarnego dymu nad miastem

11

W Sosnowcu (woj. śląskie) doszło do poważnego pożaru. Płoną beczki z nieznaną substancją, a miasto tonie w kłębach czarnego dymu. Na miejsce wezwano służby chemiczne.

Pożar w Sosnowcu. Kłęby czarnego dymu nad miastem
Pożar składowiska odpadów w Sosnocu. (PAP, PAP/Andrzej Grygiel, Andrzej Grygiel)

W Sosnowcu (woj. śląskie) płoną beczki z nieznaną substancją chemiczną. Miasto jest spowite czarnym dymem, a pożar widać z odległości kilkunastu kilometrów.

Sosnowiec. Pożar składowiska odpadów

Służby pracujące na miejscu informują, że pożar pojawił się około godziny 17. Zgłoszenie dotyczyło wysypiska śmieci, które znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Radocha.

Na miejscu pracuje dwadzieścia zastępów. Sytuacja jest bardzo trudna i rozwojowa, między innymi z powodu bardzo dużej powierzchni pożaru - relacjonował w rozmowie z "Wyborczą" st. kpt. Tomasz Dejnak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.
Zobacz także: Sosnowiec. Potężny pożar na wysypisku śmieci. Nad miastem gęste kłęby dymu

Na chwilę obecną nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Trwa akcja gaśnicza, w której bierze także udział pluton chemiczny.

Gęsty dym spowił całe miasto. Pojawiły się podejrzenia, że może być niebezpieczny, a odpady, które płoną są toksyczne. Prezydent miasta Arkadiusz Chęciński powiedział, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia.

Dym, który Państwo widzicie nad Sosnowcem to efekt pożaru w rejonie ulicy Radocha. Wszystkie służby są na miejscu. Bardzo proszę o pozostanie w domach i zamknięcie okien oraz o maksymalne ułatwianie przejazdu wszystkim służbom - napisał na Facebooku prezydent Sosnowca.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić