Lubuskie. Wynieśli gotówkę z kościoła. Włamali się kanałami

41

Podziemnymi kanałami ciepłowniczymi dostali się do kościoła i zabrali kasetkę z datkami. Za wymyślną kradzież w Obrzycach (woj. lubuskie) odpowiedzialnych jest trzech mężczyzn - ustaliła policja. Jeden z nich usłyszał już zarzuty.

Lubuskie. Wynieśli gotówkę z kościoła. Włamali się kanałami
Podziemnymi kanałami ciepłowniczymi dostali się do kościoła i zabrali kasetkę z datkami (Policja)

Do tajemniczej kradzieży z włamaniem doszło pod koniec marca. Złodzieje włamali do kościoła w Obrzycach poprzez jeden z kanałów ciepłowniczych. Następnie wyważyli właz w piwnicy i tym sposobem dostali się do budynku, skąd zabrali kasetkę z datkami od wiernych, przeznaczonymi na cele charytatywne. Straty oszacowano na 1500 złotych.

Włamali się do kościoła kanałami. Policjanci zatrzymali jednego ze sprawców

Policjanci z Międzyrzecza pracowali nad sprawą przez prawie trzy miesiące. Na miejscu włamania działał technik, który zabezpieczył ślady kryminalistyczne. W tym czasie funkcjonariusze operacyjni typowali sprawców kradzieży.

"Międzyrzeccy mundurowi postawili sobie za punkt honoru rozwikłanie tej zagadkowej kradzieży i postawienie przed wymiarem sprawiedliwości ich sprawców" – poinformował sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk z KPP w Międzyrzeczu. W końcu policyjna praca przyniosła pożądany skutek

Funkcjonariuszom udało się wytypować trzech podejrzanych mieszkańców gminy Międzyrzecz. To mężczyźni w wieku od 35 do 40 lat. Wkrótce potem zatrzymano jednego z nich.

Cały czas trwają czynności, które mają doprowadzić do postawienia zarzutów pozostałym sprawcom. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Chciał jej ukraść torebkę. Dramatyczne nagranie z monitoringu
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić