aktualizacja 

Ludzie niemal jednogłośni. To nie są dobre informacje dla Lisa

362

W ostatnich dniach Polaków zaskoczyła wiadomość o odejściu Tomasza Lisa z "Newsweeka". Dziennikarz był redaktorem naczelnym pisma przez ostatnie 10 lat. Momentalnie pojawiły się plotki o rzekomym przejściu Lisa do polityki. Czy miałby poparcie Polaków? Wyniki przeprowadzonego właśnie sondażu nie wyglądają zbyt optymistycznie.

Ludzie niemal jednogłośni. To nie są dobre informacje dla Lisa
Czy Polacy widzą Tomasza Lisa w polityce? (AKPA)

24 maja Ringier Axel Springer wydał zaskakujący komunikat o "natychmiastowym zakończeniu współpracy" z Tomaszem Lisem. Oprócz utraty pozycji redaktora naczelnego "Newsweeka", od wtorku dziennikarz przestał też pełnić funkcję prowadzącego podcast "Świat_PL", a jego miejsce zajął Dariusz Ćwiklak. Nie wiadomo, jakie są oficjalne powody tej decyzji.

Tomasz Lis w polityce?

Wiadomość zapoczątkowała lawinę plotek. Wiele osób spekuluje, że dziennikarz wiąże swoją przyszłość z polityką. W rozmowie z "Super Expressem" poseł PO Paweł Kowal zdradził, że chętnie zobaczyłby Lisa w szeregach swojego zgrupowania. Niektórzy przewidują, że publicysta może zostać doradcą Donalda Tuska, którego od dawna otwarcie popiera.

A co na temat ewentualnego wejścia Tomasza Lisa do polityki myśli polskie społeczeństwo? Czy dziennikarz miałby poparcie swoich rodaków? Sprawdził to Instytut Badań Pollster, który w dniach 24-25 maja przeprowadził sondaż na próbie 1062 osób dorosłych.

Jeśli Tomasz Lis rzeczywiście planuje zmianę branży, to nie ma dla niego dobrych wiadomości. Jak się okazuje, aż 77 proc. respondentów nie chce, by Tomasz Lis wchodził do polityki! Angażowanie się w sprawy polityczne odradzają mu także specjaliści w dziedzinie medioznawstwa.

Czasy się zmieniły, pan Lis nie jest tak popularny jak dawniej, a po chorobie ma problemy z artykulacją. Młodzi na niego nie zagłosują, dla osób w wieku średnim jego czas już minął, a najstarszym Polakom kojarzy się z ostrymi wypowiedziami - powiedział "SE" medioznawca Wiesław Godzic.
Zobacz także: Poseł Lewicy komentuje wystąpienie ws. KPO. "Mowa-trawa"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić