Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Ludzie umierają z głodu. A co robi Kim Dzong Un? Wierzyć się nie chce

59
Podziel się

Zdjęcia satelitarne pokazują nowe luksusowe rezydencje, budowane w Korei Północnej dla Kim Dzong Una lub jego najbliższej rodziny. Przywódca KRLD pławi się w luksusach i podjął kolejne kosztowne inwestycje, kiedy wielu obywateli przymiera głodem.

Ludzie umierają z głodu. A co robi Kim Dzong Un? Wierzyć się nie chce
Kim Dzong Un buduje rezydencje, gdy w kraju panuje kryzys (Getty Images)
bFdLftEB

Kim Dzong Un buduje nowe rezydencje dla siebie lub bliskiej rodziny i przyjaciół nad jeziorem Yonphung oraz w tajnym kompleksie Pjongjangu – wynika z analizy zdjęć satelitarnych, której dokonał serwis NK News. Kosztowna budowa ruszyła po tym, jak przywódca Korei Północnej powtórzył w zeszłym tygodniu żądania, aby ludność pracowała ciężej i przezwyciężyła "obecne trudności gospodarcze".

Kryzys Korei Płn. Kim Dzong Un buduje rezydencje

Zdjęcia satelitarne ujawniły realizowane przez Kim Dzong Una projekty 23 listopada. Analiza zdjęć satelitarnych Planet Labs wykonana przez NK Pro pokazuje duży obóz pracowników budowlanych nad jeziorem Yonphung. W jednym z kompleksów widoczna jest nowa, wielopiętrowa wieża, która zastąpiła dużą część zburzoną w tym roku. Według ekspertów posiadłość jest pod wyłączną kontrolą rządzącej rodziny Kim.

bFdLftED

Tymczasem w Pjongjangu w połowie września rozpoczęto budowę czterech willi w tajnym kompleksie Partii Robotniczej Korei (WPK) w środku miasta - zgodnie z obrazami dostarczonymi przez Planet Labs. Wille wydają się mniejsze niż rozległe rezydencje nad jeziorem, a wielkością i kształtem odpowiadają sąsiednim willom wybudowanych w 2012 roku.

Inwestycja ruszyła w czasie, gdy w Korei Północnej panuje kryzys gospodarczy, pogłębiony przez pandemię COVID-19 i zamknięcie granic. W kraju wciąż pojawiają się doniesienia o ludziach umierających z głodu i rosnącej liczbie sierot na ulicach. Zeszłoroczne zbiory zostały częściowo zniszczone przez serię tajfunów, a ONZ szacuje, że krajowi brakuje żywności na co najmniej dwa do trzech miesięcy.

bFdLftEJ

Rządząca w Korei Północnej rodzina Kim zbudowała dziesiątki rezydencji w całym kraju, odkąd Kim Il Sung został dyktatorem pod koniec lat 40., a Kim Dzong Un tylko podtrzymał tę tradycję. NK Pro wcześniej ujawnił, że Kim zbudował nowy kompleks willi w 2019 roku na wschodnim wybrzeżu w pobliżu Wonsan, a także nakazał zburzenie swoich prywatnych pasów startowych dla odrzutowców, aby zrobić miejsce dla nowych torów dla koni w kilku swoich kompleksach pałacowych.

Zobacz także: Kim schudł 20 kg. "Te doniesienia są wątpliwe"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdLftFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
eee
2 miesiące temu
wspaniałomyślny przywódca...
kalamburzysta
2 miesiące temu
"ręce opadają" - ale ja siedzę na fotelu z podparciami na ręce, więc ręce mi nie opadają.
realista1
2 miesiące temu
Bzdury jak co tydzień.Już jedli z głodu trawę i tak dalej. Mają przemysł i potencjał intelektualny.Nikt im nie podskoczy To nie Afganistan, nie Libia czy Irak. Każdemu narodowi wolno żyć jak chce. Jak by im nie pasował wywieźli by na taczkach. Zobaczcie zdjęcia a nie fejki.
bFdLftFf
Rysiek
2 miesiące temu
Obłuda przywudcy innych krajów też żyją w liksusach i też nie przejmują się obywatelami.
Tomek
2 miesiące temu
My też mamy nasze słońce☀narodu na Nowogrodzkiej
Swojak
2 miesiące temu
Droga dolores szkoda psuć drona żeby załatwić tego gościa, dopóki Koreańczycy z północy nie przekonają się, że partia robi ich w jajo mówiąc, że " żyją w dobrobycie "
dolares
2 miesiące temu
można by go odstrzelić z jakiegoś drona ale co wtedy ? Nie ma dyktatora, nie ma zagrożenia i dziesiątki miliardów wydawane na zbrojenia nie mają uzasadnienia. Taki KIM to jest żyła złota dla lobby zbrojeniowego. Będzie wiecznie potrzebny. Jak się zestarzeje to osadzą tam następnego Kima.
Mapka
2 miesiące temu
I kim Dzong srun stanie kiedyś z Bogiem twarzą w twarz
???
2 miesiące temu
Gdzie te zdjęcia?
Redstar
2 miesiące temu
Kim Dzong też pochodzi z Odessy?
Tomek
2 miesiące temu
A ten na zdjęciach to chrześniak Jarka Kaczyńskiego
Szok
2 miesiące temu
Szok!
bezprawie+
2 miesiące temu
PIS olewa konstytucje, wyroki sądowe i raporty NIK.
bFdLftEX
NS..
2 miesiące temu
A w Polszy podnosi się składki zdrowotne zamiast promować zdrowie.Dopuszcza się do obrotu chemicznie pędzone i skażane randapem+ produkty spożywcze w plastiku na dobitkę.To są rządy bolszewickie.Z ŁAPY DO PAPY
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić