W Korei Północnej zakazano tych płaszczy. Kim Dzong Un wściekły

366

Skórzane płaszcze zyskały na popularności, odkąd w 2019 roku zaczął je nosić Kim Dzong Un. Początkowo mogli je kupować tylko najzamożniejsi, których stać na prawdziwą skórę, ale w ostatnich miesiącach na rynku pojawiły się tanie podróbki. Policja konfiskuje te wyroby, aby Koreańczycy nie próbowali upodobnić się do swojego przywódcy.

W Korei Północnej zakazano tych płaszczy. Kim Dzong Un wściekły
Kim Dzong Un od 2019 roku regularnie pokazuje się w skórzanym płaszczu (Getty Images)

Naśladowanie wyborów modowych Kim Dzong Una jest brakiem szacunku. Jak przekazuje Radio Free Asia, obywatele Korei Północnej nie mogą chodzić w skórzanych płaszczach, ponieważ te jednoznacznie kojarzą się z przywódcą kraju.

Władze zakazują skórzanych płaszczy

Skórzane płaszcze stały się popularne w 2019 roku po tym, jak Kim Dzong Un pojawił się w takim w telewizji. Na początku prawdziwe skórzane płaszcze sprowadzane z Chin były kupowane przez bogatych ludzi, którzy mogli pozwolić sobie na skórę.

Wkrótce na rynku pojawiły się podróbki z tanich materiałów, które zaczęli nabywać zwykli obywatele. Płaszcze sprzedawano na praktycznie każdym północnokoreańskim rynku i można było zobaczyć wielu młodych mężczyzn, którzy próbują upodobnić się do Kim Dzong Una. Aby położyć temu kres, wprowadzono zakaz noszenia skórzanych i skóropodobnych płaszczy.

Policja odwiedza targowiska i konfiskuje zakazany towar. Funkcjonariusze mają także sprawdzać na ulicach, czy nowe zasady są przestrzegane. Zakaz prawdopodobnie nie obejmuje północnokoreańskich elit.

Podczas parady wojskowej na 8. Kongresie Partii w styczniu tego roku, Najwyższa Godność i wszyscy wysocy rangą urzędnicy byli również pokazani w skórzanych płaszczach - powiedział dla RFA anonimowy meszkaniec miasta Pyongsong w prowincji South Pyongan.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić