Łukaszenka się nie krępował. Oto co napisał do papieża Franciszka

Papież Franciszek obchodzi 86. rocznicę urodzin. Ojciec Święty przyszedł na świat 17 grudnia 1936 w Buenos Aires. Do Watykanu docierają życzenia z różnych stron świata, nawet... z Białorusi. Prezydent Aleksandr Łukaszenka zaprosił go na oficjalną wizytę do swojego kraju. Dziennikarze już zwracają uwagę na jego cynizm.

Łukaszenka się nie krępował. Oto co napisał do papieża Franciszka
Łukaszenka zaskoczył. To napisał do papieża Franciszka (Getty Images, Twitter)

W 1992 roku papież Jan Paweł II mianował Jorge Bergoglio biskupem pomocniczym Buenos Aires. Następnie ten został metropolitą archidiecezji, a w 2001 roku kardynałem. Już w 2005 był mocnym kandydatem, aby w roli papieża zastąpić zmarłego Jana Pawła II. Ostatecznie został wybrany osiem lat później, a kardynał Jorge Mario Bergoglio przyjął imię Franciszek.

Papież Franciszek obchodzi teraz 86. rocznicę urodzin. Do Watykanu docierają życzenia z różnych stron świata, także z Białorusi. Prezydent Aleksandr Łukaszenka zaprosił go na oficjalną wizytę do swojego kraju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Jest hieną asystentem". Zaskakujące słowa o współpracy Mińska i Moskwy
Łukaszenka złożył życzenia urodzinowe papieżowi. Jak zwykle przesłanie jest na tyle cyniczne, że zawiera w sobie ideę pokoju w regionie. Ale ciekawe jest to, że Łukaszenka zaprasza papieża do odwiedzenia Białorusi. Być może zobaczyć się represje wobec katolików - podkreśla na Twitterze, Hanna Liubakowa, białoruska dziennikarka, badaczka i prezenterka telewizyjna.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak informuje Rosyjska Agencja Informacyjna TASS, Łukaszenka zaznaczył, że jego stanowisko w sprawie rozwiązania problemów światowych jest rzekomo zbieżne z stanowiskiem przywódcy Kościoła katolickiego. Dyktator, odpowiedzialny za represje na tysiącach swoich rodaków, podziękował także papieżowi Franciszkowi za otwarty i szczery dialog we wszystkich kwestiach.

Zdecydowanie zgadzam się, że potrzeba dialogu między narodami. Jestem pod wielkim wrażeniem mądrości i wnikliwości papieża. Jako pierwszy ostrzegał przed groźbą trzeciej wojny światowej. Szkoda, że ci, którzy powinni słuchać, tego nie robili - powiedział Łukaszenka, cytowany przez newsunrolled.com.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić