Kuba Sienkiewicz dostał wezwanie do wojska. Jego reakcja mówi wszystko

2569

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło plany powołania na ćwiczenia wojskowe w 2023 roku. Wezwania do wojska może otrzymać 200 tysięcy osób. Kartę mobilizacyjną dostał nawet... 61-letni Kuba Sienkiewicz. Co na to sam artysta?

Kuba Sienkiewicz dostał wezwanie do wojska. Jego reakcja mówi wszystko
Kuba Sienkiewicz idzie do wojska. Jego reakcja mówi wszystko (AKPA)

Kuba Sienkiewicz to lider Elektrycznych Gitar i lekarz neurolog w jednej osobie. Obecnie pracuje jako adiunkt w Klinice Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

61-latek z pewnością nie narzeka na brak pracy, jednak teraz przybędzie mu kolejne zajęcie. Sienkiewicz dostał bowiem kartę mobilizacyjną od wojska z czerwonym paskiem. Co ona oznacza?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Młode gwiazdy, które poszły w ślady słynnych rodziców

Karta mobilizacyjna z paskiem koloru czerwonego stanowi awizo o powołaniu do czynnej służby. Zobowiązuje ona do stawienia się do służby wojskowej w terminie określonym w tej karcie po otrzymaniu wiadomości.

Dostałem kartę mobilizacyjną. Biorą już rocznik 61. Cieszę się z tego. To jest bardzo dobry rocznik. O dużej wartości bojowej. Damy radę. Jak w 1939 - napisał humorystycznie w mediach społecznościowych. Sienkiewicz.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Sienkiewicz wspomina wojsko

Jak tłumaczy Sienkiewicz w rozmowie z "Faktem", w przeszłości miał już do czynienia w wojskiem. To był jeden z argumentów, dlaczego dostał teraz kartę mobilizacyjną.

Byłem w wojsku w Czerwonym Borze na Podlasiu. Było to 40 lat temu więc trudno pamiętać takie rzeczy, jak ta jednostka się nazywała, bo to było w czasach PRL-u. To były wojska pancerne. Jeździłem czołgiem (...) Teraz podchodzę do tego z humorem. Mam nadzieję, że trafię do orkiestry wojskowej. Nie grałem nigdy jeszcze w orkiestrze wojskowej - wspomina artysta.

Jak podkreśla "Dziennik Zachodni", dostrzeżono zapotrzebowanie na żołnierzy, wyróżniających się pożądanymi w wojsku umiejętnościami. Wśród nich znajdują się lekarze i osoby związane z medycyną, czy nawet informatycy, co wynika z wykorzystywanych w armii technologii informatycznych.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić