Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Łukaszenka zaskakuje. "Wcześniejsze wybory są możliwe". Ma warunek

9
Podziel się

Alaksandr Łukaszenka powiedział, że jest gotów na ogłoszenie przedterminowych wyborów prezydenckich na Białorusi, ale pod warunkiem, że odbędą się równolegle z wyborami w Stanach Zjednoczonych.

Łukaszenka zaskakuje. "Wcześniejsze wybory są możliwe". Ma warunek
Łukaszenka mówi o możliwych wyborach. (Getty Images)
bETpTtLp

Nieuznawany przez większość krajów prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka odniósł się w piątek do wspólnego stanowiska krajów G7. W komunikacie wydanym po spotkaniu, przedstawiciele krajów grupy wezwali władze Białorusi do przeprowadzenia „nowych, wolnych i uczciwych wyborów pod nadzorem międzynarodowym”.

Wybory są możliwe? Łukaszenka ma jeden warunek

Zdaniem Łukaszenki, wybory na Białorusi są możliwe, ale tylko jeżeli odbędą się jednocześnie z przedterminowymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Odwołał się on do kampanii wyborczej w tym kraju. Jego zdaniem, ludzie głosowali korespondencyjnie, gdy do urn wrzucano karty z głosami na Donalda Trumpa. Łukaszenka uważa, że obecna władza w USA wbrew prawu ogranicza działania Trumpa w mediach.

bETpTtLr
Jestem na tak. Mówię o tym publicznie. Jestem za wyborami, których żądają. Wszystko przeżyję, pominę fakt, że jesteśmy niezależni i suwerenni. Jestem gotowy. Równolegle z Amerykanami. Niech Amerykanie rozpiszą przedterminowe wybory, a my ogłosimy je tego samego dnia. Zrobimy wybory na Białorusi - powiedział Alaksandr Łukaszenka.

Łukaszenka uważa też, że kraje UE i Stany Zjednoczone niesprawiedliwie zarzucają białoruskim władzom nadmierne użycie siły podczas protestów. Wszystko dlatego, że w tymże czasie w Stanach Zjednoczonych transmitowano materiał filmowy z zabójstwa jednego z protestujących. Przypomniał również o zatrzymaniu Afroamerykanina George'a Floyda w Minneapolis w zeszłym roku, który spowodował protesty na masową skalę.

bETpTtLx
I nie chcę powiedzieć, że policja w Ameryce zachowała się niepoprawnie, broniąc Kapitolu - świątyni amerykańskiej demokracji. Ale dlaczego nas krytykują za to, że bronimy naszego kraju i chcą od nas przedterminowych wyborów? - powiedział Alaksandr Łukaszenka.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETpTtLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
piotr56
6 miesięcy temu
łukaszenka, dalej torturujesz?
Piootr
7 miesięcy temu
A co kadencja się kończy Łukaszence ,w USA jest kadencyjność a w Rosji,Białorusi czy Korei Dożywocie maja przywódcy -wyrazy współczucia dla społeczeństwa.
wojtek
7 miesięcy temu
wyrażam szacunek dla prezydenta Łukaszenki.
bETpTtLT
Jan 64
7 miesięcy temu
Aleksander Łukaszenko Wódz Wielkiego Księstwa Litewskiego jest jak drogi Jagiełło nie da go się nie lubić
asad
7 miesięcy temu
Niech Łukaszenka uczy się suwerenności i samostanowienia od naszych,pokonywania wirusa wyborami,przestrzeganiem i szanowaniem konstytucji i suwerena, przyjazną policją i demonstracjami poparcia dla władzy itd.
Wieśniara
7 miesięcy temu
Mój ulubiony Prezydent jak zawsze ''dobrze goda''
Diakon Frost
7 miesięcy temu
Baćka jak zwykle w punkt😁 Niestety majdan w Mińsku nie wypalił i nie wypali. A czas dla sponsorów nieubłaganie ucieka. Minuta po minucie coraz bliżej Wielkiego Zawału🤣🤣🤣
wojak
7 miesięcy temu
już się nie możecie doczekać, zeby położyć lapę na Białorusi i doprowadzić do wojny domowej, ale się nie doczekacie, Władimir pilnuje spraw
Gisc
7 miesięcy temu
Brawo Łukaszenka
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić