Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Luzowanie obostrzeń od 17 lipca. Obejmie imprezy plenerowe i koncerty

1
Podziel się:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało we wtorek oficjalne rozporządzenie na stronie resortu. Dowiadujemy się z niego przede wszystkim o tym, że od 17 lipca zdjęte zostaną dodatkowe obostrzenia związane z imprezami na wolnym powietrzu.

Luzowanie obostrzeń od 17 lipca. Obejmie imprezy plenerowe i koncerty
Od 17 lipca więcej osób będzie mogło przyjść na koncerty plenerowe (Getty Images, Naki, Redferns)

Od 17 lipca nastąpi zmiana regulacji dotyczących wydarzeń artystycznych i rozrywkowych, które organizowane są w otwartej przestrzeni. Będzie w nich mogło wziąć udział powyżej 150 osób, jednak nadal będzie trzeba przestrzegać podstawowych zasad dystansowania społecznego.

Luzowanie obostrzeń. Jakie zmiany od 17 lipca?

Zmiany od 17 lipca dotyczyć będą również wydarzeń kulturowych w pomieszczeniach zamkniętych. W przypadku kin, teatrów, sal koncertowych, klubów muzycznych, hal widowiskowo-sportowych, amfiteatrów i muszli koncertowych zasady te polegają na udostępnieniu do 50 proc. liczby miejsc na sali oraz obowiązkowemu zakrywaniu nosa i ust przez uczestników wydarzenia.

Będziemy mogli także wejść na stadiony otwarte lub półotwarte. W tym przypadku, poza obowiązkiem zasłaniania nosa oraz ust, udostępnione będzie 25 proc. miejsc na widowni. Uczestnicy będą zajmować co czwarte miejsce w rzędach naprzemiennie. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na trybunach obowiązkowe jest zachowanie odległości dwóch metrów pomiędzy osobami.

Imprezy plenerowe także z ograniczeniami

Teren imprezy masowej musi zostać oddzielony, tak żeby widzowie nie mieszali się z osobami postronnymi (np. spacerowiczami). Nadal obowiązuje przepis o konieczności zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób.

Od tych zasad są również wyjątki. Dotyczą one osób, które przyszły z dziećmi do 13. roku życia, a także takich, które przebywają we wspólnym gospodarstwie domowym. Warunki te nie obowiązują również widzów, którzy towarzyszą osobie z niepełnosprawnością lub takiej, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.

Zobacz także: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Kajka
2 lata temu
Czyli będzie więcej zarazonych
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić