oprac. Anna Piątkowska-Borek| 

Koronawirus. Główny epidemiolog USA ostrzega

172

Sytuacja epidemiologiczna w USA się pogarsza. W ciągu ostaniej doby przybyło 42,5 tys. nowych przypadków koronawirusa, a zmarło 1,2 tys. osób. Epidemiolog ostrzega, że może być jeszcze gorzej.

Koronawirus. Główny epidemiolog USA ostrzega
(PAP, EPA, KEVIN DIETSCH )

Koronawirus w USA. Sytuacja się pogarsza

W USA liczba zakażeń koronawirusem jest coraz większa - we wtorek przybyło 42 528 przypadków. Ponadto, jak podał Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarło 1199 mieszkańców USA.

Główny epidemiolog USA, Anthony Fauci, ocenił 30 czerwca, że Stany Zjednoczone "idą w złym kierunku". Według niego może dojść do sytuacji, że w USA będzie wykrywane po 100 tys. nowych zakażeń koronawirusem dziennie. Jak dodał epidemiolog, "nie mamy całkowitej kontroli".

Koronawirus w USA. Epidemiolog mówi, że najgorzej jest w 4 stanach

Jestem bardzo zaniepokojony tym, co teraz się dzieje, szczególnie w 4 stanach, na które przypada około 50 proc. nowych zakażeń. To Floryda, Teksas, Kalifornia oraz Arizona - poinformował Anthony Fauci.

Koronawirus w USA. Proces odmrażania gospodarki wstrzymany

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w 16 stanach wstrzymano już proces odmrażania gospodarki. Zdaniem niektórych epidemiologów proces odmrażania gospodarki zaczął się w USA zbyt wcześnie.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa. Prof. Simon o postępach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić