o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Luzowanie obostrzeń od 28 maja. Otwarcie restauracji, siłowni i klubów fitness

2
Podziel się

28 maja zniesione zostają kolejne ograniczenia wprowadzone w odpowiedzi na COVID-19. Co dokładnie się zmienia? Czy restauracje będą mogły już działać w pełnym wymiarze? Co z siłowniami i basenami? Wyjaśniamy.

Luzowanie obostrzeń od 28 maja. Otwarcie restauracji, siłowni i klubów fitness
Para w restauracji (Pixabay)
bEKUxuad

Z pewnością wiele osób ucieszy się z zasad, jakie będą obowiązywać od 28 maja. Istotna zmiana jest związana z działalnością gastronomii.

Dopuszczona zostaje gastronomia wewnętrzna. Trzeba jednak pamiętać o ograniczeniach, takich jak maksymalnie 50 proc. obłożenia i dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m - chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

bEKUxuaf

Po 28 maja będzie można również organizować imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. komunie i wesela). Tutaj obowiązuje limit 50 osób (nie wliczają się do niego osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19).

Luzowanie obostrzeń. Rząd odmraża sport

Po wielu miesiącach lockdownu mogą zostać otwarte kluby fitness i siłownie (1 osoba na 15 mkw., reżim sanitarny).

bEKUxual

Możliwe jest również organizowanie zajęć i wydarzeń sportowych poza obiektami sportowymi (limit 1 osoba na 15 mkw.). Ponadto otwarte zostają kryte obiekty sportowe i baseny oraz aquaparki (50 proc. obłożenia obiektu - dot. również publiczności, zajęte co drugie miejsce na widowni).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKUxuaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
8787
5 miesięcy temu
Popuszczamy łańcuch. Pieski zaszczepione i ogonkiem merdające będą miały łańcuch wydłużony , może i coś do miski. A pieski nieszczepione i niepokorne łańcuch skrócony i pustą miskę.
Kpiarz
5 miesięcy temu
Wzruszyłem się zdjęciem "Para w restauracji (Pixabay)". Jednak karygodnym jest fizyczne dotykanie się obywateli nawet po dezynfekcji płynem! Oni zaraz wylądują pod respiratorem, a nam cofną zniesienie obostrzeń !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić