Luzowanie obostrzeń przyczyną wzrostu zakażeń? Wymowny komentarz eksperta

9

Niepokoją ostatnie dane z Ministerstwa Zdrowia. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrasta. Czy ma to związek z częściowym zniesieniem obostrzeń?

Luzowanie obostrzeń przyczyną wzrostu zakażeń? Wymowny komentarz eksperta
Ekspert komentuje wzrosty zakażeń koronawirusem (Pixabay)

W środę odnotowano aż 8694 nowe zakażenia koronawirusem. Zauważalna jest tendencja zwyżkowa. Czy ma to związek z otwarciem hoteli?

Obecne wzrosty nie są jeszcze powiązane z ostatnio zdjętymi restrykcjami. To za szybko - tłumaczy w rozmowie z Interią prof. Włodzimierz Gut.

Wirusolog wskazuje inną przyczynę. - To efekt otwarcia galerii handlowych - w dużej mierze. Póki co te liczby nie są jeszcze bardzo wysokie. Jakiś czas temu powiedziałbym, że rozwój sytuacji zależy od rozsądku ludzi. Teraz zacząłem w ten rozsądek wątpić -zaznacza.

Koronawirus w Polsce. Wymowne słowa wirusologa

Prof. Gut nie ma wątpliwości. Jeżeli przekroczymy 10 tys. zakażeń dziennie, to powinno być to poważnym ostrzeżeniem. Wirusolog nie przesądza jednak czy obecny trend jest trwały. Nie wie też, do jakiego punktu możemy dojść.

To zależy od bardzo wielu czynników. Duża liczba zakażeń na Mazowszu wynika z tego, że to tzw. mieszalnia transportowa. Tu są największe dworce, lotniska, największy ruch i największa mobilność - podkreśla, cytowany przez Interię.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić