Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Nowa funkcja w Google Maps. Użytkownicy od dawna na nią czekali

36
Podziel się

Google Maps szykują ciekawe usprawnienia. W ciągu najbliższych tygodni pojawi się nowa funkcja – możliwość płacenia za bilety komunikacji prosto z aplikacji Map na Androidzie.

Nowa funkcja w Google Maps. Użytkownicy od dawna na nią czekali
Szykują się zmiany w Google Maps (Getty Images, Fatih Kurt)
bEUmrPCJ

Niedługo użytkownicy Map Google na Androidzie i transportu publicznego będą mieli jeszcze łatwiej. Aplikacja pozwoli na bezpośrednie zaplanowanie i opłacenie przejazdu, bez konieczności korzystania z biletomatów czy przeskakiwania między różnymi aplikacjami.

Nowość w Google Maps na Androida

Usprawnienie pozwoli znacznie zaoszczędzić czas. Możliwość opłacenia biletu za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, połączonych z kontem Google Pay, pojawiać będzie się przy wskazówkach dojazdu na mapach. Kupiony internetowo bilet wystarczy później pokazać kontrolerowi lub przyłożyć do czytnika.

bEUmrPCL

Z funkcji płacenia za bilety komunikacji publicznej przez Mapy Google będzie można korzystać w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu oraz dużych miastach europejskich. Google pracuje także nad tym, by użytkownicy w Europie mieli możliwość płacenia za parkingi poprzez aplikację map. Na razie jest to możliwe w ponad 400 amerykańskich miastach.

Zobacz także: Prof. Horban: Istnieją realne szanse, że do września zaszczepimy wszystkich Polaków
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUmrPDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Radzio
10 miesięcy temu
Niech zrobią navi dla samochodów ciężarowych
Marcin
10 miesięcy temu
Skoro zrobili podobnie jak na yanosiku funkcje jaką prędkością się samochód porusza i możliwością oznaczenia różnych sytuacji na mieście to jeszcze powinni dodać płatności za parkowanie z automatycznym dostosowaniem stref parkingowych i prędkość jaka jest dopuszczalna na danym odcinku a nie kupowanie biletów do komunikacji miejskiej.
Zydek
10 miesięcy temu
Goooogle wprowadza zamordyzm światowy od biletów się zaczyna od tych smartfonow tylko glejaki mózgu robio i właściciel Goooogle produkuje tomograf itd itd a społeczeństwo otępiałe.
bEUmrPDn
Adolphuus
10 miesięcy temu
Ważne udogodnienie to bo by dodanie jak w aplikacji Rysiek nazwy miejscowości przez którą aktualnie przejeżdżasz. Drugim ulepszeniem to wskazanie w wyborze tras dowolnej przez siebie wybranej a nie narzucanych jednej czy dwóch. Przy planowaniu trasy bardzo wygodny było by także wskazanie trasy poprzez podanie Nr drogi jako kierunku którędy chce się dojechać do celu. Google mogło by pomyśleć nad prostą funkcjonalnością także podania wyboru trasy o dobrej nawierzchni jako opcja wyboru.
Miki
10 miesięcy temu
A może by tak w końcu stworzyć mapę dla pojazdów ciężarowych??? Tonarze, wysokości wiaduktów. Skandal, że jeszcze tej opcji Google maps nie oferuje.
Mr . Kwak
10 miesięcy temu
Może wprowadzić mapy dla samochodów powyżej 3,5 tony przecież Google map wiedzą o wszystkich ograniczeniach
Koloo
10 miesięcy temu
Ja tam od dawna czekam na możliwość wyłączenia tego dominującego a drażniącego zielonego koloru na mapie
Sebastian123
10 miesięcy temu
Super opcją byłoby gdyby można było wpisać długość, wysokość , dopuszczalną masę pojazdu jadąc samochodem o wysokości 3.30m często zdarza się ze prowadzi pod niższe wiadukty
Pudzian
10 miesięcy temu
Na tym zkozystaja najbardziej strony chandlujace prywatnoscia oraz info łehe😘
Ernest ZLbn
10 miesięcy temu
Ja to jestem ciekawy Pandemia a ceny paliw Powalają
Anonim
10 miesięcy temu
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
to jest prowo...
10 miesięcy temu
Ja wyborca PISu kupię sobie smartfona
Kupuj gazety ...
10 miesięcy temu
Brawo Obajtek za ceny paliw
bEUmrPDf
Ojojoj
10 miesięcy temu
Bez tego nie mogę spać
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić