o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
SSŃ
|

Nowa funkcja w Google Maps. Użytkownicy od dawna na nią czekali

36
Podziel się

Google Maps szykują ciekawe usprawnienia. W ciągu najbliższych tygodni pojawi się nowa funkcja – możliwość płacenia za bilety komunikacji prosto z aplikacji Map na Androidzie.

Nowa funkcja w Google Maps. Użytkownicy od dawna na nią czekali
Szykują się zmiany w Google Maps (Getty Images, Fatih Kurt)
bDHSzeRh

Niedługo użytkownicy Map Google na Androidzie i transportu publicznego będą mieli jeszcze łatwiej. Aplikacja pozwoli na bezpośrednie zaplanowanie i opłacenie przejazdu, bez konieczności korzystania z biletomatów czy przeskakiwania między różnymi aplikacjami.

Nowość w Google Maps na Androida

Usprawnienie pozwoli znacznie zaoszczędzić czas. Możliwość opłacenia biletu za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, połączonych z kontem Google Pay, pojawiać będzie się przy wskazówkach dojazdu na mapach. Kupiony internetowo bilet wystarczy później pokazać kontrolerowi lub przyłożyć do czytnika.

bDHSzeRj

Z funkcji płacenia za bilety komunikacji publicznej przez Mapy Google będzie można korzystać w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu oraz dużych miastach europejskich. Google pracuje także nad tym, by użytkownicy w Europie mieli możliwość płacenia za parkingi poprzez aplikację map. Na razie jest to możliwe w ponad 400 amerykańskich miastach.

Zobacz także: Prof. Horban: Istnieją realne szanse, że do września zaszczepimy wszystkich Polaków
bDHSzeRp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHSzeRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Szwagier
1 tyg. temu
A może by wkoncu wprowadzili funkcje jaka jest dopuszczalna prędkość na danej drodze to się przydaje
=^..^=
1 tyg. temu
Przydatna funkcja dla ludzi w Polsce to podawanie na mapie CEN PALIWA na każdej stacji paliw. Dlaczego tego google maps nie wprowadza boją się Obaj dlatego nie ma w planie ? Odwagi.
Ricardo
1 tyg. temu
Niech zawodowcy płacą jeszcze Googlem za tirowki 😁
bDHSzeRL
eBOX24 oszust
1 tyg. temu
Niedawno chciałem przejechać się autobusem jeszcze nigdy nie jechałem, ale na przystanku nie zauważyłem żadnej informacji gdzie jaki i na ile można nabyć bilet, brak rozkładu a regulamin drobnym druczkiem uświniony przekonał mnie do wybrania taksówki.
real
1 tyg. temu
Nie rozumiem dlaczego na terenie Polski brak usługi dotyczącej rozkładów jazdy i lini autobusowych, która z powodzeniem działa w UK.
Najnowsze komentarze (36)
Radzio
6 dni temu
Niech zrobią navi dla samochodów ciężarowych
Marcin
6 dni temu
Skoro zrobili podobnie jak na yanosiku funkcje jaką prędkością się samochód porusza i możliwością oznaczenia różnych sytuacji na mieście to jeszcze powinni dodać płatności za parkowanie z automatycznym dostosowaniem stref parkingowych i prędkość jaka jest dopuszczalna na danym odcinku a nie kupowanie biletów do komunikacji miejskiej.
Zydek
6 dni temu
Goooogle wprowadza zamordyzm światowy od biletów się zaczyna od tych smartfonow tylko glejaki mózgu robio i właściciel Goooogle produkuje tomograf itd itd a społeczeństwo otępiałe.
Adolphuus
6 dni temu
Ważne udogodnienie to bo by dodanie jak w aplikacji Rysiek nazwy miejscowości przez którą aktualnie przejeżdżasz. Drugim ulepszeniem to wskazanie w wyborze tras dowolnej przez siebie wybranej a nie narzucanych jednej czy dwóch. Przy planowaniu trasy bardzo wygodny było by także wskazanie trasy poprzez podanie Nr drogi jako kierunku którędy chce się dojechać do celu. Google mogło by pomyśleć nad prostą funkcjonalnością także podania wyboru trasy o dobrej nawierzchni jako opcja wyboru.
Miki
6 dni temu
A może by tak w końcu stworzyć mapę dla pojazdów ciężarowych??? Tonarze, wysokości wiaduktów. Skandal, że jeszcze tej opcji Google maps nie oferuje.
Mr . Kwak
7 dni temu
Może wprowadzić mapy dla samochodów powyżej 3,5 tony przecież Google map wiedzą o wszystkich ograniczeniach
Koloo
7 dni temu
Ja tam od dawna czekam na możliwość wyłączenia tego dominującego a drażniącego zielonego koloru na mapie
Sebastian123
1 tyg. temu
Super opcją byłoby gdyby można było wpisać długość, wysokość , dopuszczalną masę pojazdu jadąc samochodem o wysokości 3.30m często zdarza się ze prowadzi pod niższe wiadukty
bDHSzeRD
Pudzian
1 tyg. temu
Na tym zkozystaja najbardziej strony chandlujace prywatnoscia oraz info łehe😘
Ernest ZLbn
1 tyg. temu
Ja to jestem ciekawy Pandemia a ceny paliw Powalają
Anonim
1 tyg. temu
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
to jest prowo...
1 tyg. temu
Ja wyborca PISu kupię sobie smartfona
Kupuj gazety ...
1 tyg. temu
Brawo Obajtek za ceny paliw
Ojojoj
1 tyg. temu
Bez tego nie mogę spać
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić