o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Ma dość. Róża Thun odchodzi z PO. Wskazała punkt kulminacyjny

56
Podziel się

Róża Thun postanowiła odejść z Platformy Obywatelskiej. "Zrezygnowałam z członkostwa w PO. Poza tym wszystko zostaje po staremu" - poinformowała na Twitterze, publikując jednocześnie obszerny list do wyborców.

Ma dość. Róża Thun odchodzi z PO. Wskazała punkt kulminacyjny
Róża Thun (Getty Images)
bEiLcMol

Róża Thun opuszcza szeregi Platformy Obywatelskiej, o czym poinformowała w mediach społecznościowych. "Mam ważną informację, którą chciałabym Państwu przekazać jako pierwszym i w formie najbardziej osobistej z możliwych, a mianowicie: na ręce przewodniczącego Małopolskiej Platformy Obywatelskiej, pana Aleksandra Miszalskiego, złożyłam dziś (poniedziałek - przyp. red.) rezygnację z członkostwa w partii" - pisze w liście do wyborców.

Spostrzegawczy zauważyli, że jej decyzje coraz częściej rozchodziły się z tym, jak delegacja Platformy Obywatelskiej głosowała w Parlamencie Europejskim. Właśnie to jest powodem rezygnacji.

bEiLcMon
Nie chce tu robić wyliczanki, ale podam kilka bardzo znaczących przykładów niekoniecznie najnowszych (ponieważ proces ten trwa już dłuższy czas) - dodała Thun.

Róża Thun odchodzi z PO. Często miała inne zdanie niż partia

Europosłanka zauważyła, że różniła się ze swoją partią m.in. podczas głosowania ws. przyjmowania uchodźców i otaczania ich opieką prawną oraz pomocą humanitarną.

bEiLcMot
Ta sama sytuacja powtórzyła się przy rezolucji nawołującej polski rząd do przestrzegania prawa, żądającej uruchomienia procedury z Art.7, którego realizacja mogłaby w ostateczności poskutkować odebraniem przedstawicielowi rządu RP głosu w Radzie - kontynuowała.

Zdradziła też, co było dla niej punktem kulminacyjnym. - Kulminacją było dla mnie wstrzymanie się przez Platformę w głosowaniu przy ratyfikacji decyzji Rady dotyczącej zgody na zasoby własne Unii Europejskiej, czyli tzw. Fundusz Odbudowy. Nie zgadzam się, by słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztami projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskich, w tym obywateli polskich, kosztem całej wspólnoty - podkreśliła.

bEiLcMou
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiLcMoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
gość
miesiąc temu
Nam " NIE NADA " takich Targowiczan jak Towarzyszka THUN ani w PO, ani W UE.
maciek
miesiąc temu
długo mądrzała
Petern
miesiąc temu
Na szczęście jest PiS . Sto lat PiS !
bEiLcMoP
Taaa
miesiąc temu
PO PZPR sztandar wyprowadzić .
Hahaha
miesiąc temu
Odchodzę z PO reszta zostaje po staremu , czyli nadal jestem przy żłobie .
Obiektywny
miesiąc temu
Przypominam ,że podatek na 22% z 23 to właśnie PiS razem z samoobrona i liga polskich rodzin w koalicji obniżyli ,a jak się pogryzło i rozpadła się koalicja to zarządzono nowe wybory i wygrało po i cyk podatek wrócił na 23% ,a Tusk nim rządził krajem zarzekał się ,że nigdy nie podniósł by podatków a zrobił to także to jeden wielki kłamca który jak rządził Europą nie zrobił dla Polski nic ,a tylko by kary nakładał na Polskę PiSowi i SLD rządy Po się nie podobały ,a rządzili przez 8lat ,ale nie latali do uni i nie chcieli kar dla Polaków w przeciwieństwie do ludzi z Po ,a więc nie jestem za pisem zwłaszcza ,za tym że mł odzi u nas nie placom podatku i program 500 plus od początku był nie trafiony ,że dopiero od drugiego dziecka powinni być odrazu np po 300za dziecko ,ale tylko dla osób pracujących lub co niedawno pracowali ,albo na recie ,a nie dla osób co pracują na czarno całe życie dorosłe ,a świadczenie pobierają. Druga sprawa która jednak mi się podobała ,że ukrucili wyłudzenia z VAT u nas to poprostu każdy co miał działaność jakoś oszukiwał na VAT nawet na paliwie jeśli sam nie zużył limitu to znajomy mu brał na fakturę ,ale uważam ,że powinno się ukrucic szara strefę na rynku pracy bo w Polsce praca na czarno lub najniższa,a reszta w kopertę to cały czas standart w niektórych miastach ,albo kierowcy międzynarodowi co pracują za najniższą krajową śmiech na sali ,a tracą na tym suma summarum wszyscy Polacy bo ,gdyby dochody państwa były większe można by było przeznaczyć te pieniądze na np służbę zdrowia itp.
POker
miesiąc temu
Widzi żmija że PO traci poparcie wiec pewnie za chwile wypłynie u Hołowni lub Zandberga
kibic
miesiąc temu
beda spiewac to juz jest koniec,sztandar wyprowadzic,PZPR POraz drugi na kolanach
kat
miesiąc temu
niech zniknie na zawsze z przestrzeni publicznej i odda mandat eurodeputowanej
wow
miesiąc temu
Może niektórzy się zastanowią co jest nie tak.
Marszałek
miesiąc temu
Powinni ją wywieźć na Syberii bez możliwości powrotu.
Polak
miesiąc temu
Uważam rząd PiS za szkodniki Polski,a pani Thun wcale nie jest lepsza. Mam nadzieję że pójdzie w niebyt
Bosman
miesiąc temu
Szczury uciekają z tonącego okrętu.
bEiLcMoH
Warszawiak
miesiąc temu
Ciekawe kto na tym zyska?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić