Katastrofa w synagodze. Tragiczny bilans i przerażające nagranie z Izraela

104

Do zdarzenia w synagodze doszło w niedzielę 16 maja. W wyniku zawalenia się trybuny aż 150 osób zostało rannych, w izraelskich mediach jest także mowa o ofiarach śmiertelnych. Wśród zmarłych ma być m.in. 12-letni chłopiec.

Katastrofa w synagodze. Tragiczny bilans i przerażające nagranie z Izraela
Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w synagodze na jednym z izraelskich osiedli. Wśród ofiar zawalenia się trybuny jest mały chłopiec (Twitter)

Jak informuje PAP, synagoga, w której miało miejsce zdarzenie, znajduje się w Giwat Zeew, na północ od Jerozolimy. W chwili zawalenia się trybuny w środku mogło być nawet 650 wiernych. Świętowali oni żydowskie święto Szawuot.

Izrael. Zawaliła się trybuna w synagodze, wśród ofiar jest 12-latek

Do mediów społecznościowych trafił materiał, na którym zarejestrowano moment zawalenia się trybuny, a w raz z nią stojących osób. Około 10 miało odnieść poważne obrażenia, a dwie – nie żyją.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zgodnie z relacją izraelskich mediów ofiarami śmiertelnymi zdarzenia są 50-letni mężczyzna oraz 12-letni chłopiec. Łącznie opatrzenia wymagało aż 157 osób.

To nie pierwsze takie zdarzenie, do którego doszło na przestrzeni ostatnich tygodni. Podobna tragedia miała miejsce na górze Meron w Galilei, gdzie wierni zebrali się, aby obchodzić święto Lag ba-Omer oraz rocznicę śmierci mistyka Szymona bar Jochaja. W pewnym momencie wybuchła panika, a 45 osób zostało stratowanych i uduszonych przez tłum.

Zobacz także: Zobacz też: Izrael niszczy podziemne tunele w Gazie. Nagranie ze zmasowanej akcji
Autor: EKO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić