Ma prawie 30 lat i udawała licealistkę. Kuriozalne wyjaśnienie obrony

144
Podziel się:

Historią Hyejeong Shin żyły całe Stany Zjednoczone. Powód? 29-latka postanowiła zapisać się do jednego z amerykańskich liceów. Przedstawiciele szkoły zaprzeczają, aby kobieta miała niecne zamiary wobec nastolatków. Nie zgadniecie, co z kolei twierdzi jej obrona.

Ma prawie 30 lat i udawała licealistkę. Kuriozalne wyjaśnienie obrony
Obrona 29-latki, która udawała licealistkę, przedstawili kuriozalne wyjaśnienie postępowania swojej klientki (Getty Images)

Hyejeong Shin udało się zapisać do liceum w New Brunswick w stanie New Jersey. Uczniowie placówki nie kryją obaw, że 29-latka miała wobec nich niecne zamiary. Argumentują m.in., że "nowa koleżanka" z klasy naciskała na spotkania poza szkołą. Jednocześnie rzecznik placówki edukacyjnej zapewnia, że Shin nie stwarzała zagrożenia dla podopiecznych.

Dorosła kobieta udawała nastolatkę. Jak się tłumaczy?

Jak informuje Eyewitness News, Hyejeong Shin może liczyć na wsparcie bliskich, którzy zatrudnili dla niej obrońców. 29-latka nie jest obywatelką Stanów Zjednoczonych, lecz pochodzi z Korei Południowej. Przebywa w USA legalnie, jednak – za pośrednictwem prawników – przekazała, że zamierza wrócić do ojczyzny po zakończeniu postępowania.

Aby zapisać się do liceum, Hyejeong Shin posłużyła się sfałszowanymi dokumentami. Grozi jej kara pięciu lat pozbawienia wolności. Mimo że 29-latka stanęła przed sądem, śledczym nadal nie udało się ustalić motywów, którymi się kierowała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Wyskoczył z jadącego auta. Pościg za oszustem

Na ostatniej rozprawie obrońcy Hyejeong Shin przedstawili powody, dla których 29-latka zdecydowała się podszyć pod licealistkę. Jak twierdzili, ich klientka w ostatnim czasie przeżyła prawdziwy wstrząs emocjonalny, przechodząc przez procedurę rozwodową. Po rozstaniu z mężem oraz wyjeździe na drugi koniec świata Hyejeong straciła poczucie bezpieczeństwa.

Aby poczuć się dobrze, przekonywali obrońcy, Hyejeong Shin postanowiła udawać nastolatkę. W ten sposób, dowodzili, 29-latka zamierzała "odtworzyć" poczucie bezpieczeństwa, odczuwane w okresie, gdy sama uczęszczała do szkoły z internatem.

To bardzo dziwne. A ludziom może być trudno to zrozumieć – przyznał Darren M. Gelber, jeden z zatrudnionych przez rodzinę oskarżonej prawników (Eyewitness News).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić