Myślała, że rozmawia z wnuczką. Straciła 140 tys. złotych

13

82-letnia mieszkanka Józefowa (woj. mazowieckie) padła ofiarą oszustów. W trakcie rozmowy telefonicznej z fałszywą wnuczką uwierzyła w historię o wypadku samochodowym. Przekazała oszustom swoje oszczędności i wartościowe przedmioty. Straty oszacowano na 140 tys. złotych.

Myślała, że rozmawia z wnuczką. Straciła 140 tys. złotych
82-latka padła ofiarą oszustwa. (Getty Images)

82-letnia mieszkanka Józefowa padła ofiarą oszustwa w środę 15 marca. Seniorka otrzymała telefon od osoby podszywającej się pod jej wnuczkę, która poinformowała ją, że spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje 180 tysięcy złotych, by nie trafić do więzienia.

Seniorka straciła wszystkie oszczędności

82-latka odpowiedziała, że nie ma takiej kwoty. Wtedy do rozmowy włączyła się rzekoma policjantka, która powiedziała, że pomoże wnuczce w załatwieniu wszystkich formalności.

Poprosiła seniorkę o spakowanie wszystkich zgromadzonych pieniędzy oraz posiadanych kosztowności. Dodała, że zaraz osobiście odbierze od niej torbę. 82-latka postąpiła zgodnie ze wskazówkami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrowersyjne słowa posłanki. Minister jej broni
Kobieta postąpiła zgodnie z poleceniami oszustki i tym sposobem straciła gotówkę w kwocie łącznej ponad 88 tys. złotych i przedmioty o wartości ponad 48 tys. złotych - przekazała młodsza aspirant Paulina Harabin, oficer prasowa policji w Otwocku.

Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Przy okazji apeluje do wszystkich, aby zachować ostrożność w przypadku jakichkolwiek rozmów z nieznajomymi osobami. Jeśli ktoś wypytuje nas o szczegóły dotyczące naszego życia prywatnego czy posiadania wartościowych rzeczy, to jest to sygnał, że rozmawiamy z potencjalnym oszustem.

W takich sytuacjach należy natychmiast się rozłączyć. Szczególnie narażeni na podobne oszustwa są seniorzy. Trzeba ich uświadomić o czyhających zagrożeniach.

Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy również uwagę na takie zagrożenia osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie - przekazuje policja.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić