Angelika Karpińska| 

Madryt walczy z plagą ogromnych szczurów. Mogą atakować ludzi

5

Ogromne szczury opanowały Madryt. Władze hiszpańskiej stolicy walczą z gwałtownym wzrostem populacji tych gryzoni. Szczury zachowują się agresywnie wobec psów i kotów, ale mogą atakować nawet ludzi.

Madryt walczy z plagą ogromnych szczurów. Mogą atakować ludzi
Madryt walczy z plagą szczurów. (Pixabay)

Gryzonie opanowały m.in. najbardziej ruchliwą stację madryckich pociągów podmiejskich, Mendez Alvaro. Grupa młodzieży sfilmowała z wnętrza wagonu ogromne stada szczurów, które wspinały się na pobliskie drzewa i balustrady. Jak relacjonuje Antena3, podróżni są przerażeni.

pochodzą

Do tej pory szczury śniade (Rattus rattus), które pochodzą z Azji, nie występowały w Madrycie. Żyły natomiast w miastach portowych, takich jak Barcelona czy Palma de Mallorca. Władze Madrytu podejrzewają, że do stolicy zostały przywiezione w kontenerze.

Szczury tego gatunku osiągają duże rozmiary i bardzo szybko się rozmnażają. Mogą przenosić choroby, choć władze Madrytu uspokajają, że obecnie nie ma zagrożenia dla zdrowia ludzkiego.

Miejskie służby sanitarne rozkładają pułapki i karmniki z produktami chemicznymi. Apelują do mieszkańców Madrytu, by blokowali wszelkie miejsca, którymi gryzonie mogłyby przechodzić do budynków. Podejrzewa się, że gwałtowny wzrost populacji szczurów ma związek z nagromadzeniem śmieci, które nie mogły być wywiezione przez śnieżyce.

Zobacz także: Pijawki olbrzymy. Nietypowe zwierzątka domowe

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić